Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SGK İl Müdürü Şahin: En kapsamlı yapılandırma için son günü beklemeyin!

Mardin Gazeteciler ve Yazarlar

Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyetini ziyaret eden Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Mardin İl Müdürü Abdülkerim Şahin, 7326 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamında kurum alacaklarının yapılandırılmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

İl Müdür Yardımcısı Ümit Unat ile birlikte Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyetini ziyaret eden SGK Mardin İl Müdürü Abdülkerim Şahin, Cemiyet Başkanı Abdulkadir Üründü ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı.

İl Müdürü Şahin, prim borçlarına ilişkin yapılandırmanın 31 Ağustos 2021 günü sona ereceğini belirterek, son 30 yılın en kapsamlı ve en avantajlı yapılandırması için vatandaşa sağlanan bu kolaylığı anlatmak için sahada çalıştıklarını, ilgili mükellefleri ziyaret ederek uygulamaya konulan yapılandırmayı bütün ayrıntılarıyla anlatmaya çalıştıklarını söyledi.

7326 sayılı yasayla yürürlüğe giren yapılandırmanın vatandaşa çok büyük kolaylıklar getirdiğini aktaran Şahin, söz konusu yapılandırmayla vatandaşlar, işveren ve sigortalılara çok büyük bir ödeme kolaylığı getirildiğini ifade etti.

Son başvuru tarihi olan 31 Ağustos 2021 tarihi olarak belirlenen yapılandırmadan; sosyal güvenlik kurumunu prim alacakları, sigorta primleri, işveren sigorta işsizlik sigortası primleri, idari para cezaları, genel sağlık sigortası prim borçları gibi kalemlerde yasa kapsamında yeniden yapılandırmaya gidebileceklerini söyledi.