Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vali Tuncay Akkoyun: Nisan ayında terör örgütlerine 158 operasyon düzenlendi

Mardin Valisi Tuncay Akkoyun, Nisan ayı içerisinde bölücü terör örgütü PKK ve FETÖ başta olmak üzere terör örgütlerine yönelik toplam 158 operasyonun düzenlendiğini ve bu operasyonlar sonucunda gözaltına alınan 36 kişiden 5’inin tutuklandığını açıkladı.

Mardin Valisi Tuncay Akkoyun,

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde ‘Asayiş ve Güvenlik Değerlendirme Toplantısı’ düzenlendi. Vali Tuncay Akkoyun başkanlığında yapılan toplantıya  İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral İdris Tataroğlu, İl Emniyet Müdürü Cebrail Buğday, Kızıltepe Kaymakamı Abdullah Şahin ve bazı kurum amirleri katıldı.

OPERASYONLARDA GÖZALTINA ALINAN 36 KİŞİDEN 5’İ TUTUKLANDI

Toplantı sonrası kameraların karşısına geçen Vali Tuncay Akkoyun, vatandaşların da desteğiyle terör tehditlerini bertaraf etmeyi hedeflediklerini belirterek, “Milletimizin birlik ve beraberliğine kasteden bölücü terör örgütlerine karşı kararlı mücadelemiz devam etmektedir. Bu anlayışla Nisan ayında Mardin’de, bölücü terör örgütü PKK ve FETÖ başta olmak üzere terör örgütlerine yönelik toplam 158 operasyon düzenlenmiştir.Bu operasyonlar sonucunda gözaltına alınan 36 kişiden 5’i tutuklanmıştır.” dedi.

13 ADET RUHSATSIZ AV TÜFEĞİ,62 ADET RUHSATSIZ TABANCA, 5 ADET EL BOMBASI ELE GEÇİRİLDİ

Terörle birlikte organize suç çetelerine yönelik operasyonlarının da hız kesmeden devam ettiğinin altını çizen Akkoyun, bu kapsamda Mardin’de 5 operasyonun düzenlendiğini ve 7 kişi hakkında işlem yapıldığını aktardı. Vali Tuncay Akkoyun, “İlimiz genelinde yapılan terör, asayiş, organize suçlar ile huzur ve güven uygulamalarında; 1 adet uzun namlulu silah, 13 adet ruhsatsız av tüfeği,62 adet ruhsatsız tabanca, 5 adet el bombası ve 1.037 muhtelif mühimmat ele geçirilmiştir.” diye konuştu.

DÜZENSİZ GÖÇLE MÜCADELE ÇALIŞMALARI

Düzensiz göçle mücadele çalışmalarının sürdüğünü belirten Vali Akkoyun, vatandaşların 112 Çağrı Merkezi’ni etkin şekilde kullanmalarını isteyerek şöyle dedi:

“Suriye sınır hattında yer alan ilimizde ülkemize yasadışı yollarla geçmeye çalışan şahıslara yönelik gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Nisan ayı içerisinde Suriye’den ülkemize yasadışı yollarla geçmeye teşebbüs eden 56 şahıs Hudut Birliklerimiz tarafından hudut hattı ötesinde engellenmiştir. Sınırı geçmeye teşebbüs eden 1 şahıs sınırda görev yapan birliklerimiz tarafından yakalanarak kolluk kuvvetlerimize teslim edilmiştir. Ayrıca bölücü terör örgütü mensubu2kişi ikna edilerek Suriye’den ülkemize getirilmiş ve yine kolluk kuvvetlerine teslim edilmiştir.”

ARANAN 274 KİŞİ YAKALANDI

Narkotik suçlarla mücadele kapsamında Nisan ayı içerisinde 74 operasyonun düzenlendiğini kaydeden Vali Akkoyun, operasyonlar kapsamında 16 kişiden 8’inin tutuklandığını belirtti. Vali Akkoyun, “Yine kaçakçılıkla mücadelede ve huzur operasyonları kapsamında ilimizde Nisan ayı içerisinde 60 operasyon düzenlenmiştir. Bu operasyonlar kapsamında 160 kişi hakkında işlem yapılarak 2 kişi gözaltına alınmış olup1 kişi tutuklanmıştır. Huzur ve güven uygulamaları kapsamında aranan 274 kişi ilimizde yakalanmıştır. Trafik Denetimleri kapsamında Nisan ayında 1.717’si okul servis aracı olmak üzere toplam 112.996 araç denetlenmiştir.” dedi.