Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AK Parti Mardin İl Başkanlığından gerçeği yansıtmayan iddialara ilişkin açıklama

AK Parti Mardin İl Başkanlığı, Artuklu Belediye Başkanı Mehmet Ali Amak’ın Artuklu Belediyesi Mayıs Ayı Meclis Toplantısı’nda yaptığı açıklamaların gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

AK Parti Mardin İl

Yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Artuklu Belediye Başkanı Mehmet Ali Amak’ın Artuklu Belediyesi Mayıs Ayı Meclis Toplantısında yaptığı açıklamaların gerçeği yansıtmadığı, manipülasyon içerdiği ve şimdiden hizmet üretmemek için algı oluşturma çabası taşıdığı kamuoyu tarafından açıkça görülmektedir. Söz konusu açıklamaların beyhude olduğu ve öncelikle kendi geçmişlerini sorgulamaları gerektiğini, ayrıca bahane üreterek başaramama kaygısına kapıldıklarını mı düşünmemiz gerekiyor. Artuklu’da seçimin hemen ardından başlanılarak ve hala da devam eden sözde yıpratmalarla ima etmeye, hedef göstermeye çalıştıkları nedir? Artuklu mudur? Mardin midir?

Geçmiş dönemde AK Parti belediyelerinin yaptığı hizmetler gün gibi ortadadır. İlçelere hizmet etmek adına hiçbir emek ve harcamadan kaçınılmamıştır. Yollar, kaldırımlar, yeşil alanlar, spor kompleksleri, öğrenci bursları, sokak sağlıklaştırılması, kentsel dönüşüm yeni su depoları, doğalgaz, yeni çocuk parkları ve daha birçok konuda hizmetler yapılmış ve yapılmaya devam ediliyor.

AK Parti de asla olmayan, fakat geçmişte ve hala da devam eden sözüm ona partilerinin ve belediyelerinin harcamaları İdeolojik saplantılar uğruna çarçur edilmiştir. AK Parti belediyelerinde bu asla ima edilemez. Bizde esas olan hizmettir. Vatandaşın memnuniyetidir.

Daha öncede belirli sebeplerden dolayı defalarca patlayan ve ekiplerce hemen onarımı yapılan su hattının, 31 Mart seçimin hemen ardından tekrar arıza vermesini imalı bir şekilde dile getirerek komplo teorilerinin arkasına sığınmak manidardır. Beyaz sudan gelen hattın yetersiz kaldığı ve bununla ilgi çalışmaların yapıldığı ve bizlerin girişimleriyle inşallah en kısa zamanda yeni isale hatlarının devreye girmesiyle genelde Mardin’in rahat bir nefes alacağını belirtmek isteriz.

AK Partili Belediye Meclis Üyelerimizin toplantıda belirttiği gibi, söz konusu yapılan işçi alımlarının tüm meclis üyelerinin verdiği karar üzerine alındığı ve çalışma koşullarının yine aynı şekilde meclis üyelerinin toplu olarak verdikleri karar üzerine yapıldığını herkes biliyor. Fakat il başkanımız, ilçe başkanımız, MKYK ve milletvekillerimiz zikredilerek ithamlarda bulunmaları algı operasyonlarının bir parçasıdır. Yine geçmişte sözüm ona partilerin ve belediyelerinin nerden ve hangi şartlarda işçi aldıklarını ve nerelerde çalıştırıldıklarını tüm kamuoyu biliyor. Bu gibi söylemlerinin arkasına saklanmak hizmetten kaçınmaktır.

Seçimler demokratik yollarla halkın oylarıyla kazanılır, belediye başkanı olunur ve bizlerin en çok önemsediği şekliyle halkımızın iradesine saygı duyulur. Bizlerde aynı şuurla saygı duyuyoruz. Fakat belediye başkanlığını kazanmış biri olarak halkın iradesiyle halka hizmete odaklanmak gerektiğini ve bu konuda bizler de güzel memleketimizin refahı için elimizden geleni asla esirgemeyeceğimizi tüm kamuoyunun bilmesini isteriz. Binaenaleyh hizmet dışında başka şeylerin ardına sığınma politikasına başvurmanın milletimiz ve memleketimize fayda sağlamayacağını belirtmek isteriz. Şu aşamada kaybedecek olan yalnızca Artuklu olur, Mardin olur.

Bir kez olsun ideolojik fikirleri ve hareketleri bir kenara bırakıp korkutmadan, ürkütmeden aynı şekilde algı oluşturmadan da sadece hizmete yönelik çalışma yapılması arzusundayız. AK Parti’nin en büyük başarısı hiçbir zaman bahanelere sığınmadan yaptığı hizmet ve icraat politikasıdır. Her iki kişiden birinin oyunu almışsa engin düşüncesinden ve ferasetindendir. Bizlerin tek tavsiyesi şu olacaktır. Eğer gerçekten halka hizmet ederek millet partisi imajını kazanmak istiyorlarsa mazeretlerin arkasına sığınmadan, sadece siyasi söylem algı üretmek yerine canla başla bu necip millete hizmet etmelerini tavsiye ediyoruz.”