Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Dicle EDAŞ “Borcunu ödemeyen çiftçilerin mahsulüne el koyacak” iddiası

Mardin’in Kızıltepe ilçesi Elbeyli

Mardin’in Kızıltepe ilçesi Elbeyli Mahallesine (köyü) giden Dicle EDAŞ ekipleri, borçları nedeniyle icralık olan çiftçilerin mahsulüne el koymak istediği iddia edildi. Bazı çiftçiler, mahsulüne el konulmaması için borcunu ödediği belirtildi.  

Güneydoğu’da enerji hizmeti veren Dicle EDAŞ ile çiftçiler arasında özelleşme ile beraber başlayan ve halen çözülemeyen elektrik sorunu, bölgenin kanayan yarası olmaya devam ediyor.

Sabah saatlerinde Mardin’in Kızıltepe ilçesi Elbeyli Mahallesine (köyü) giden Dicle EDAŞ ekipleri, jandarma eşliğinde borçları nedeniyle icralık olan çiftçilerin mahsulüne el koymak istedi.  Çiftçiler ile şirket çalışanları arasında tartışma çıkarken bazı çiftçiler, mahsulüne el konulmaması için borcunu ödediği ifade edildi.

Mahsulüne el konulmaması için borcunu ödeyen çiftçi Hacı Hüseyin Yıldırım, şunları söyledi:

“Bu iş çığırından çıktı, artık ürünlerimizi gasp ediyorlar. Jandarma nezaretinde köye gelen elektrik şirketi ekipleri, ambarlarımızı açarak ürünlerimize el koymak istediler. ‘Ya para ya mahsul’ dediler. Bu şekilde çiftçiyi zor durumda bırakmak istiyorlar. Zaten arazilerime şerh koymuşlar, bunun ötesi var mı? İlk kurban olarak ben seçildim, diğer çiftçilere de gidecekler. Bunun üzerine apar topar borcumu ödedim, bu şekilde mahsulümü kurtardım. Etkili ve yetkili kim varsa bu duruma el koyması ve durdurması lazım.”

Konu ile ilgili görüştüğümüz Dicle EDAŞ yetkililerinden şu ana kadar her hangi bir açıklama yapılmış değil.