Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hamidi: ‘Büyükşehir Savur halkını cezalandırıyor’

Mardin’de AK Partili Savur Belediye Başkanı Av. Engin Uğur Hamidi, DEM Partili Büyükşehir Belediyesi’nin ilçede ilk iş olarak 14 yıldır hizmet veren Konkasör Şantiyesini kapattığını söyledi. 

Mardin'de AK Partili Savur

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde Savur Belediye Başkanı seçilen ve mazbatasını aldıktan sonra belediyeye geçerek sekreter ve makam odasının kapısını söktüren Engin Uğur Hamidi, DEM Partili Mardin Büyükşehir Belediyesi hakkında çarpıcı iddialarda bulundu. Başkan Hamidi, Ahmet Türk yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi’nin ilçede ilk iş olarak 14 yıldır hizmet veren Konkasör Şantiyesini kapatmak olduğunu söyledi.

Kapısız makam odasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Hamidi, “31 Mart seçimlerinde 22 yıl aradan sonra Savur Belediye Başkanlığını  uzak ara farkla kazanıp görevimize başladık.  Ancak bunu hazmedemeyen DEM Partili Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı, gelir gelmez ilk icraatı olarak Savur’da on yıllardır hizmet veren ve Savur Üçerli Mahallemizde kurulu bulunan Konkasör Şantiyemizi kapatarak Savur halkımızı cezalandırdı.” dedi.

Konkasör Şantiyesi’nin ücra köy, mahalle ve mezralara yol malzemesi taşıyan bir işletme olduğunu ve ücra köylerin yollarını bu şantiye sayesinde yapıldığını kaydeden Hamidi, “Ancak DEM Partili Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı gelir gelmez ilk icraat olarak mazlum Savur halkını cezalandırmak amacıyla bu Konkasör Şantiyemizi kapattı ve araç parkının tamamını Mardin Büyükşehir Belediyesine çekti. Savur halkının mucurdan hizmet almasını engellemiş durumdadır. Ama farkında olmadıkları bir şey var. Bu hareketleriyle mazlum Savur halkını mağdur etmişlerdir. Dolayısıyla ben bunu kıymetli Savur halkının takdirine ve kamuoyuna bırakıyorum.” diye konuştu.

Savur halkına yeni Konkasör Şantiyesi sözü veren Hamidi, son olarak şunları söyledi: “Buradan Savur halkına bir söz vermek istiyorum: İstedikleri kadar şantiyemizi kapatsınlar, daha güzelini Savur’a kurup halkımızın hizmetine sunacağım. Hiç kimse bunda endişe duymasın. Daha güzel bir Konkasör Şantiyesini, daha fazla araç parkını Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan sayesinde kurup Savur’un en ücra köylerine ve mahallerine hizmeti sunacağız.”