Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vali Demirtaş yeni istihdam yatırımların müjdesini verdi

1.Organize Sanayi Bölgesi (OSB)

1.Organize Sanayi Bölgesi (OSB) müteşebbis heyeti toplantısı, Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında gerçekleştirildi.

Organize Sanayi Bölgesi toplantı salonunda düzenlenen toplantıya, Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, OSB Başkan Vekili Abdulnasır Duyan ve Müteşebbis Heyeti üyeleri katıldı.

Toplantıda Organize Sanayi Bölgesinin genel durumu, yatırımcı talepleri ile 2022 yılı yol haritası ele alındı.

Vali Demirtaş, huzur ve güven ortamının hakim olduğu kentte son yıllarda yerli ve yabancı yatırımcıların ilgisinin artmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Mardin özelinde devletin sunduğu teşviklerle ciddi yatırımların gerçekleştiğini belirten Vali Demirtaş, yoğun taleplerin karşılanması amacıyla yeni Organize Sanayi Bölgelerinin şehre kazandırılması için azami gayret gösterdiklerini kaydetti.

Yeni istihdam yatırımların müjdesi verildi

Bin 400 kişinin istihdam edileceği tekstil atölyelerinin kurulacağı müjdesini veren Vali Demirtaş, “İşsizlik sorunu ile mücadele kapsamında gençlerimizin istihdamına yönelik yeni yatırımlar kapsamında tekstil atölyeleri kurulacak. Toplam 7 adet tekstil atölyesi kurmak için çalışmalarımız hızlı bir şekilde sürüyor. 5 atölye için ihale çıkılırken diğer 2 atölye içinde çalışmalarda sona gelindi. Mardin’imize kazandırılacak bu atölyelerin her biri 200 kişi kapasiteli olup toplamda bin 400 vatandaşımızın istihdamı sağlanacak.” dedi.

Toplantı, gündem maddelerinin değerlendirilmesinin ardından son buldu.