Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sosyete Hamido Kasap’tan görkemli açılış

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yeni

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yeni açılan “Sosyete Hamido Kasap” düzenlenen görkemli açılışın ardından hizmet vermeye başladı.

 Kızıltepe Yenikent Mahallesi 4. Cadde üzerinde bulunan Emek 5 Apartmanı altındaki açılışa Anadolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemil Aydoğan ve çok sayıda davetli katıldı. Palyaçolar ise işyeri önünde toplanan çocuklara gösteri sundular.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından iş yerini gezen katılımcılar, iş yeri sahibi Hamdullah Akbaş’ı tebrik ettiler.

İş yeri sahibi Hamdullah Akbaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“Çevremde herkes bana ‘Hamido’ der ben de bunun için iş yerimin ismini Hamido koydum. Kasaplık işini İstanbul’da daha önce çok yaptım. 14 yaşımdan beri bu sektördeyim. Orada kendimi geliştirdim. Memlekete döndüm. Orada bunun eğitimini aldık, güzel şartlarda çalıştık. Her şeyin son noktasına kadar öğrendik. Çeşit yapıp farkındalık oluşturmak için böyle bir yer açtım. Dananın belli bölgelerinin isimleri var ve her bölgenin belli bir tadı var. Bu bölgelerin hepsini ben biliyorum. Çeşitlerimizi zamanla artıracağız. Biz şu an Hamido kasabın ilk şubesini açtık. Daha çok şube açmayı planlıyoruz. Mardin ve Kızıltepe halkını bekliyoruz.”

Açılış töreni ikram edilen yemeğin ardından sona erdi.

 

Bettilt güncel giriş.