Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mardin’de husumetli iki aile barıştırıldı

Mardin’in Mazıdağı ilçesinde iki

Mardin’in Mazıdağı ilçesinde iki aile arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan kavga sonrası başlayan husumet barışla son buldu.

Mazıdağı ilçesi kırsal Arıköy Mahallesi’nde 2022 yılında Düken ile Acar aileleri arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan tartışma, kavgaya dönüşmüş ve çıkan kavgada 1 kişi yaralanmıştı. Kavganın ardından iki aile arasında başlayan husumet, alimler ve kanaat önderlerden oluşan sulh heyetinin girişimleriyle barış yemeği sofrasında sonlandırıldı.

Arıköy Mahallesi Camisinde Kur’an-ı Kerim tilaveti başlayan barış yemeği, aileler Kur’an-ı Kerim’in altından geçerek dualar edip, el sıkışarak husumete son verdiler.

Şeyh Abdulkadir Seydaoğlu, törende yaptığı konuşmasında ailelerin barışmasını sağlayan kanaat önderlerine, din alimlerine ve sulha el uzatan aile fertlerine teşekkür ederek, birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Barışın sağlanmasına katkı sunan barış elçileri adına yapılan ortak açıklamada ise şunlar kaydedildi: “Kaymakamımız Mustafa Görmüş, Arıköy Mahalle Cami imamı Ayatullah Gündüz, İlçe Müftümüz Mustafa Tunç ve bölgemiz kanaat önderlerinden Şeyh Abdulkadir Seydaoğulları, Molla Mehmet Ekinci, Molla Nazmi Yıldız, Molla İbrahim Ensar, Molla Halil, Şeyhmus Duyan, Şeyhmus Aydoğan’ın çabaları sonuç vermiş, husumet sona ermiştir. Küskünlükleri bir tarafa bırakıp barışı tercih eden her iki ailemize teşekkür ediyorum. Huzurumuzun sürekli olmasını Cenab-ı Allah’tan diliyorum.”

Verilen yemeğin ardından program sona erdi.