Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AK Parti İl Başkanı Kılıç gazetecilerle bir araya geldi

AK Parti Mardin İl

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle kente görev yapan yerel ve ulusal basının temsilcileriyle kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.

Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Vahap Alma ile Medya Tanıtım Başkanı Beşir Güneş’in de hazır bulunduğu toplantıda konuşan İl Başkanı Kılıç, gazetecilerin gününü kutladı.

Kılıç, “Kuşkusuz dünyayı ve ülkemizi de etkileyen pandemi sürecinin ekonomik yansımalarının yaşattığı sıkıntılar, toplumu çeşitli sıkıntılarla karşı karşıya bıraktı. Yaşanan bu zor sürece rağmen ülkemiz üretim ve ihracattaki artışla büyümeye devam etti. Ekonomik göstergeleri geçtiğimiz gün Maliye Bakanımız ve Sayın Cumhurbaşkanımız çeşitli programlarda kamuoyuyla paylaştılar. Ekonomik büyümede dünyanın iki ülkesinden biriyiz. Bütün dünya başta ekonomi olmak üzere bir çok alanda gerileme yaşarken hatta eksileri görürken Türkiye 1.8 büyümeyle tarihinin en büyük büyüme rakamını yakaladı” dedi.

GAP Sulama Kanallarının bu yazdan başlanmak üzere Kızıltepe Ovasına akıtılmaya başlanacağını, Gölet çalışmalarının inşasının ise yüzde 85 olduğunu aktaran Kılıç, Büyükşehir Belediyesi Tarafından devam eden 30 metrelik Kızıltepe Çevre Yolu Projesi’ne Mardin ayında başlanacağını, bunun yanı sıra alt yollarda yapılacak iyileştirme çalışmalarıyla şehir içi ulaşımının rahatlatılacağını söyledi.