Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mardin’de Gazze konulu ‘enstalasyon sergisi’ açıldı 

MARDİN’de lise öğrencileri tarafından İsrail’in Filistin saldırılarını anlatan “Oyuncaklar Bizim Olsun” isimli ‘Enstalasyon Sergisi’ açıldı. 

MARDİN’de lise öğrencileri tarafından

Artuklu ilçesinde bulunan 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı’nda açılan sergide Mardin Anadolu Lisesi öğrencileri Gazze’deki çocuklarla ilgili yaptıkları karakalem çalışmalarını sergiledi. Kentin belirli noktalarında 15 gün boyunca sergilenecek sergide 32’den fazla kara kalem çalışması sergilenecek. Programa, Mardin Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Duyan, Mardin Anadolu Lisesi Müdürü Kenan Saruhan, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Serginin açılışını Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Duyan yaptı. Açılışta konuşan Duyan, Mardin Anadolu Lisesi öğrencilerini Gazze’deki durumla ilgili duyarlılıklarından dolayı tebrik etti. Duyan, açılışın ardından öğrencilerle beraber sergiyi gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

‘AMACIMIZ ÖĞRENCİLERE EMPATİ DUYGUSUNU AŞILAMAK’ 

Mardin Anadolu Lisesi Müdürü Kenan Saruhan, sergideki amaçlarının öğrencilere empati duygusunu aşılamak olduğunu belirtti. Sosyal medyada gördükleri videolardan sonra bu farkındalık çalışmasını başlatmayı düşündüklerini ifade eden Saruhan, “İnsanların yaşanan duruma sessiz kalmasından sonra biz kendimiz neler yapabiliriz, yerimiz nedir, diye düşünmeye başladık. Eğitimci olarak böyle bir farkındalık çalışması yapmayı düşündük ve fikrimizi öğrencilere söyledik onlarda anlayışla karşıladılar.” dedi

Saruhan, çocukların daha hissiyatlı olması açısından çalışmalarını sahaya taşımak için harekete geçtiklerini de sözlerine ekledi.