Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Eşinin dinini seçip ‘Melek’ oldu

Mardinli Kadir Doğan ile evlenmek için Türkiye’ye gelen Almanya vatandaşı Natalie Strupp, Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu ve “Melek” ismini aldı.

Mardinli Kadir Doğan ile

Mardin İl Müftülüğüne başvurarak, ihtida etmek istediğini belirten Almanya vatandaşı psikolog Natalie Strupp, Müslüman oldu. İl Müftülüğüne hayatını birleştireceği ve Almanya’da tanıştığı Mardinli Kadir Doğan ile birlikte gelen Psikolog Natalie için  “İhtida Merasimi” düzenlendi.

İl Müftü Vekili Ali Üney, Natalie’ye İslam dininin inanç, ibadet ve ahlak esaslarına dair temel dini bilgiler hakkında bilgiler verdi. Kendi iradesiyle Müslüman olmak istediğini belirten Natalie, Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu ve “Melek” ismini aldı.

Duygu dolu anların yaşandığı merasimde Müslüman olan Strupp’a ‘İhtida Belgesi’ni takdim eden İl Müftü Vekili Ali Üney tarafından yeni hayatında istifade edebileceği, Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından Almanca Kur’an-ı Kerim meali, Hz. Peygamberin Hayatı ve Başkanlığın yabancı lehçelerde basımını yaptığı dini kitaplar hediye edildi.