Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kahraman öğretmene tebrik ziyaretleri

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde öğrencinin boğazına kaçan demir parayı heimlich manevrası ile çıkaran öğretmen Ferhat Erol’u İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Sağlık-Sen Şube Başkanı Abdullah Saruhan ve Kızıltepe Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Tarık Yılmaz ziyaret etti.

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde öğrencinin

Kızıltepe Selahaddin Eyyubi İlkokulunda öğretmen Ferhat Erol boğazına demir para kaçan öğrencisini “Heimclih Manevrası” ile yeniden hayata bağladı. İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Selahaddin Eyyubi İlkokulunu ziyaret etti. Öğrenciye geçmiş olsun dileğinde bulunan Demir, Öğretmen Ferhat Erol’a da teşekkür etti.

Sağlık-Sen Şube Başkanı Abdullah Saruhan, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Kızıltepe Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Tarık Yılmaz, Kızıltepe Selahaddin Eyyubi İlkokulu’nda boğazına kaçan demir parayı Heimlich manevrasıyla kurtaran Öğretmen Ferhat Erol’u ve Atiye Özgün’ü ziyaret etti.

Sağlık-Sen tarafından yapılan paylaşımda, “Bu kahramanca müdahalede bulunan öğretmenlerimiz Ferhat Erol, Pelin Çeçen ve Şilan Kaya’ya ve olay anında soğukkanlılığını koruyarak gerekli desteği sağlayan Okul Müdürü Suut Dozen’e minnettarlığımızı ifade ediyoruz. Öğretmenlerimizin bu fedakar ve cesur davranışı, eğitim camiasının İlk Yardım Bilgisine sahip olmalarının ne kadar önemli olduğunun en güzel örneğidir. Kendilerine bir kez daha teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.” ifadelerine yer verildi