Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CHP Mardin Milletvekili adayı Karaboğa, Eyüp Kalkan’ı ziyaret etti

Cumhuriyet Halk Partisi Mardin

Cumhuriyet Halk Partisi Mardin Milletvekili Adayı Şükrü Karaboğa seçime sayılı günler kala çalışmalarını da hızlandırdı. Karaboğa, kent merkezlerinin yanı sıra kırsal mahallelerde de ziyaretler gerçekleştiriyor. Karaboğa, CHP eski ilçe başkanı Eyüp Kalkan’ı da evinde ziyaret etti.

CHP Mardin Milletvekili Adayları Mehmet Sait Çelebi, Şükrü Karaboğa, Nurettin Kılıç ve CHP Mardin İl Başkanı Mehmet Kılınçaslan ve partililer esnaf, sivil toplum kuruluşları ve iş insanları ile ilçe merkezi ve kırsal mahallelerde ziyaretler gerçekleştiriyor. CHP’nin adayları, seçmenden 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde destek isterken iktidarlarında yapılacak hizmetleri anlatıyor.


Kızıltepe merkezinde gerçekleşen ziyaretlerden biri de CHP Kızıltepe Eski İlçe Başkanı Eyüp Kalkan oldu. Kalkan’ı evinde ziyaret etti. CHP heyetiyle birlikte Kalkan’ı ziyaret eden Karaboğa yaptığı açıklamada, “CHP Kızıltepe Eski İlçe Başkanımız Kalkan Aşireti Mensubu Duayen Eyüp Kalkan’ı ziyaret ettik. Cumhuriyet Halk Partisine her zaman gönülden bağlı olan ve tecrübeleriyle birçok kişiye örnek olan Sn. Eyüp Kalkan’la aynı safta yer almak her zaman bizi mutlu etmiştir.” İfadelerini paylaştı.

CHP adayları ve heyeti Kızıltepe ilçesine bağlı kırsal mahallerin yanı sıra diğer ilçelerde de seçim çalışmalarını sürdürüyor. Seçim çalışmalarına ilişkin açıklama yapan Karaboğa, “Bizler halkımızın tekrar baharlı günlere uyanması için çalışıyoruz. Halkımız da bunu biliyor ve bizleri tüm içtenlikleriyle karşılıyorlar. Bir an için bile durmayacağız. 15 Mayıs şafağıyla yeni sorunların türediği değil çözümlerin arttığı günler başlayacak. Bölgemizdeki tarımda yaşanan büyük problemleri biliyoruz. İlk yerleşim yerlerinden biri olan ve tarımın başkenti olarak nitelendirilen Mezopotamya Ovası’da çiftçilerimizin hala devam eden elektrik, tohum, gübre, mazot problemleri hepimizin içini acıtmakta. Biz bunun çözümünü biliyoruz. Tarımsal sulama kanallarını tamamlayacağız. Çiftçimizin artık elektrik sorunu kalmayacak. Yani artık: TOPRAK BOŞTA, ÇİFTÇİ BORÇTA KALMAYACAK!” dedi.