Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SP Genel Başkan Yardımcısı Kaya: Yerel seçimlere kendi logomuzla katılma planımız var

Saadet Partisi Genel Başkan

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Kaya, Mardin’de görev yapan basın mensupları ile bir araya gelerek gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Kaya,  “Saadet Partisi olarak bizler kendi logomuzla seçimlere katılma planımız var. Ayrıca gelecek partisi ile kurmuş olduğumuz meclis grubumuz ile seçimleri birlikte yol yürüme ihtimalini olabileceğinin ihtimalini de görebiliyoruz. Seçimler yaklaştıkça, adaylar açıklandıkça ve Ülke seçim atmosferine tam olarak girdikçe bunları göreceğiz. Bunlar ülke siyasetiyle ilgili yaptığımız değerlendirmelerdir.” dedi.

Mardin’in kadim bir şehir ve turizm açısında da önemli bir kent olduğuna dikkat çeken Kaya, “Mardin aynı zamnda bir tarım kentidir. Özellikle buğday ve mısır konusunda bugün Mardin içinde bulunduğu sıkıntılar maliyetin altında belirlenen mısır fiyatı insanların ofise gidip de buğdayını bırakamadığı ortamlar Türkiye’nin farklı bölgelerinde neyse burada da aynı sıkıntılar yaşanıyor. Tarım aslında bu ülkenin milli güvenlik politikasıdır. Tarıma özel bir alan açılması gerekiyor. Maalesef biz bugün iktidarın uygulamalarıyla beraber bu olumsuzlukların ortadan kaldırılmasından ziyade daha da derinleştiğini görüyoruz.” dedi.

Kaya;  “Mardin, bugün genç işsizlik oranında ilk 3 şehir arasında istihdam olarak değerlendiriliyor. Gerekli destekler verilmediği için Mardin’deki gençlerimiz iş bulma olanaklarından mahrum bir şekilde hayatlarını sürdürme durumunda kalıyorlar ve bu durum Türkiye’nin de problemidir. Türkiye de genç işsizlik oranı yüzde 26 – 27’leri gördü. Üniversite çocuklarımızın iş bulamadıkları için gözünü yurtdışına çevirdiği yani hangi partili genç olursa olsun iktidar partili gençlerin yani iktidar partisine gönül veren gençler de dahil olmak üzere onları hayatlarının kalan kısmını batıda ülkelerinde geçirmek adına bir plan içerisine girmişlerdir. Bir iktidar yetkilisinin doktorlar, hekimler için “ giderlerse gitsinler” ifadesini aslında bütün fotoğrafı net ortaya koyan bir yaklaşımdır. Çocuklarımızın bu topraklara bağlayacak ve onların geleceğini bu topraklarda olduğunu hissettirecek ekonomik politikaları hayata geçirmedikçe bizim bu ülkenin geleceğine güvenle bakmamız söz konusu olmaz. “ ifadelerini kullandı.

GAP projesi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Kaya, “GAP projesi ile hala net bir fotoğraf ortaya çıkmış değildir. GAP projesinin bu toraklara yapacağı katkının ne denli önemli olduğu istatistikler ortaya koyuyor ama biz bugün GAP projesiyle alakalı üzerinden yirmi yıl geçmiş bir iktidarda olsa bu iktidarın devamında maalesef birilerinin bu konuyla ilgili adım atmadığını görüyoruz.” dedi.

Programa; Milletvekili Kaya’nın yanı sıra SP Diyarbakır İl Başkanı Abdurrahman Ergin, Mardin İl Başkanı Avukat Vejdin Koçhan, Kızıltepe İlçe Başkanı Hacı İlhan, Saadet İl Seçim İşleri Başkanı Avukat Ramazan Çelik, teşkilat üyeleri ve gazeteciler katıldı.