Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yollar göle döndü, ev ve iş yerlerini su bastı

Mardin’de etkili olan sağanak yağış, cadde ve sokakları suyla doldurarak birçok ev ve iş yerini su altında bıraktı. Yağışa hazırlıksız yakalananlar zor anlar yaşarken, belediye ekipleri suların tahliyesi için çalışmalara devam ediyor.

Mardin’de etkili olan sağanak

Mardin merkez ve ilçelerinde etkili olan sağanak, günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Yağışa hazırlıksız yakalananlar yolda yürümekte zorluk çekti, korunmak için açık olan iş yerleri ile bina saçaklarının altına sığındı. Yağışla birçok cadde ve sokak suyla doldu. Artuklu, Ömerli ve Kızıltepe ilçelerinde zemin kattaki bazı ev ve iş yerlerini de su bastı. Bazı araç sürücüleri de ilerlemekte güçlük çekti.

Ömerli ilçesinde sağanak nedeniyle bazı evlerin bodrum ve birinci katlarını su bastı. Bölgeye gelen Belediye Fen İşleri Müdürlüğü, itfaiye ve Mardin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü ekipleri, suların tahliyesi için çalışma başlattı.

Kızıltepe ilçesinde etkili olan sağanak günlük yaşamı olumsuz etkiledi, cadde ve sokaklar suyla doldu. Duruma tepki gösteren vatandaşlar, “Kızıltepe halkı hiç sevinmesin, ne bir baraj gelmiş ne de GAP Suyu. Burası Atatürk Mahallesidir ve normalde insanlar buradan geçerek evlerine gidiyorlar. Şu an yağmur suyu ile dolmuş. Yetkililerin önlem alması gerekir.” diye konuştu.