Son Dakika Haberler

Kızıltepeliler meydana indi!

Kızıltepeliler meydana indi!
Okunma : 105 views Yorum Yap

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde, İsrail’e karşı başlatılan ‘Aksa Tufanı Operasyonu’na destek için yapılan basın açıklamasında, Filistinliler için dua edildi.

Kızıltepe Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, İsrail’e karşı başlatılan ‘Aksa Tufanı Operasyonu’na destek için basın açıklaması yaptı. Otogar Meydanı’nda yatısı namazının ardından başlayan eylem, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı, Gıyabi cenaze namazının kılınmasıyla devam etti.  “Kudüs Emanettir, Sahip Çıkmak İzzettir” yazılı pankart ile Filistin bayrakları taşıyıp, sık sık slogan atan grup, Filistinlilere destek için dua etti. Basın açıklamasını ise Kızıltepe Sivil Toplum Kuruluşları Platformu adına Rauf Memiş okudu.

‘BU GÜZEL SABAHI BİZLERE BAHŞEDEN ALLAH’A HAMT EDİYORUZ’

Filistin’deki direniş gruplarına selam gönderen Memiş, “Yüz yıla yakın süredir İslam topraklarını işgal ederek; kadın, yaşlı, çocuk demeden katlederek, habis bir kanser gibi büyüyen İsrail, bu sabah pervasız eylemlerinin karşılığını, mutlak başarıya ulaşan ‘aksa tufanı operasyonu’ ile acı acı tecrübe etmiş oldu. Bir kere daha bu güzel sabahı bizlere bahşeden Allah’a hamt ediyoruz.” dedi.

‘FİLİSTİNLİ KARDEŞLERİMİZLE OMUZ OMUZA OLDUĞUMUZU HAYKIRMAK İÇİN BURADAYIZ’

Meydanlarda daha önce de İsrail’in zulümlerini telin için toplandıklarını hatırlatan Memiş, “Fakat bugün başka! İşte bugün büyük bir sevinçle, Kudüs’ün, mescit-i Aksan’ın özgürlüğüne giden yolda elde edilen bu büyük başarıyı kutlamak, Filistinli kardeşlerimizle ve mücahitlerle omuz omuza olduğumuzu haykırmak için buradayız! Gazze’de ambargo ve abluka şiddetini artırmışken, sadece Filistinli kardeşlerimizin değil tüm Müslümanların izzeti her gün her an çiğnenmeye devam ediyorken gerçekleşen bu operasyon, yalnız İsrail’e değil, dünyayı kana boğan tüm zalimlere verilmiş bir cevaptır.” diye konuştu.

‘İSRAİL’İN BAŞKENTİ CEHENNEMİN DİBİDİR’

Memiş, son olarak şunları söyledi: “Sivil veya asker fark etmez, tüm İsrailliler Filistin topraklarında işlenen her suça ve işgale doğrudan ortaktır. Evlerinden kovulan Filistinlilerin mülklerine istilacı böcekler gibi koşuşturarak doluşan genç/yaşlı, kadın/çocuk tüm Yahudiler işgalcidir, zalimdir, katildir. Bu kadar zulme ortak olmalarına rağmen Filistinli kardeşlerimizin büyük bir hassasiyetle merhametli tavırları ortadadır. Bu mesele bahane edilerek ortaya konulmaya çalışılan algı zalimlerin zulümlerini gölgelemeye çalışmaktadır. İsrail’in başkenti ne Kudüs, ne de tel Aviv’dir. İsrail’in başkenti cehennemin dibidir.”

Basın açıklaması yapılan duanın ardından sona erdi.

 

خرید دریچه بازدید. Best kadın sayfa 5 / 5 kadınlara dair herşey.