Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vali Tuncay Akkoyun, yatırımlara dikkat çekti

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın katıldığı “Türkiye Yüzyılı’nda Çalışma Hayatı Buluşmaları” toplantısında yaptığı konuşmasında yapılan yatırımlarına dikkat çekti.

Mardin Valisi ve Büyükşehir

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, bir otelde düzenlenen ‘Türkiye Yüzyılı’nda Çalışma Hayatı Buluşmaları’ programında, kentteki iş insanlarıyla bir araya geldi. Programa Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun, AK Parti Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Erin, AK Parti İl Başkanı Vahap Alma, Mardin Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Nasır Duyan ve iş insanları da katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Akkoyun, Mardin’in köklü bir medeniyete mensup, hoşgörü, kültür, tarih aynı zamanda çalışkan insanların şehri olduğunu söyledi. Vali Akkoyun, “Üzerinde bulunduğumuz mümbit Mezopotamya toprakları, huzur içerisinde kardeşçe yaşamanın örnek şehirlerinden biridir. Yaşadığımız bu topraklarda şehrimizde önemli görevlerimiz ve sorumluluklarımız var. Mardin’imizde son yıllarda huzur ikliminin hâkim olmasıyla, eğitimden sağlığa, enerjiden ulaşıma, kültür turizmden spora, tarımdan sanayiye birçok alanda yeni yatırımlar meydana gelmiştir.” dedi.

Vali Akkoyun, sözlerine şöyle devam etti: “Bu kalkınma hamlesi ve yatırımlar sayesinde, 384 hektar alanda kurulu Mardin 1. OSB’de farklı sektörlerde 214 firma faaliyet göstermektedir. Bu fabrikalarda toplam 5.000 ile 6.000 kişiye istihdam sağlanmaktadır. Buradaki talep, yoğunluk ve doluluk oranı sonrası 104 hektar alan üzerine İlimizde kurulan 2. OSB birinci etapta 70 fabrikaya yer tahsisi yapıldı. Şu anda 15 fabrika binası tamamlanırken bu firmalar kısa sürede faaliyete geçerek şehrimizin istihdamına katkı sağlayacaktır. 2024’ün sonuna kadar 2. OSB’de 5.000 kişinin istihdam edilmesi planlanmaktadır. 45 fabrikamız için kazı ve temel çalışmaları devam etmektedir. Burada 10 tane fabrika da proje aşamasındadır. Mardin 2. OSB’de İkinci etap için başvurular devam ederken, 225 yatırımcı 2. OSB’de yer almak için ön talepte bulundu. Midyat ve Nusaybin ilçelerimizdeki OSB’ler ile ilgili proje ve altyapı çalışmaları devam etmektedir.

Kıymetli Konuklar, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, sevgi, kardeşlik, barış, huzur, güven ve istikrar ortamı, birlik ve beraberliğimizi perçinlerken Mardin’imizin kalkınmasına da katkı sağlamaktadır. Tablo şunu göstermekte, huzur ortamı demek daha fazla yatırım daha fazla istihdam demek. Cumhurbaşkanımız liderliğinde gelişen, büyüyen, gelişmelerden istifade eden bir Mardin için var gücümüzle çalışıyor ve gayret ediyoruz. Şehrimizin kaynaklarını güçlü ve verimli bir şekilde kullanarak potansiyelini harekete geçirmek için çalışıyoruz. Şehrimizdeki bu gelişmeler ışığında üretim ve istihdamda yakaladığımız ivme artarak devam edecektir. Yakaladığımız bu ivmede asıl kahramanlar siz değerli iş insanlarımızsınız. Cesur ve güçlü iş insanlarının sayısı inşallah Mardin’imizde güçlenerek artacaktır. Her birinize ayrı ayrı şehrimize yaptığınız yatırımlardan dolayı, kazandırdığınız iş imkanlarından dolayı ülkemize kazandırdığınız gelirden dolayı yapmış olduğunuz ihracatlardan dolayı teşekkür ediyoruz.

 

Ayrıca Sayın Cumhurbaşkanımıza şehrimize vermiş olduğu değer, destek için şükranlarımızı arz ediyoruz.

Sayın bakanlarımıza her alanda şehrimize vermiş oldukları özel önem ve destek için ayrıca teşekkür ediyoruz.  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız hemşehrimiz, büyüğümüz Sayın Vedat Işıkhan Bakanımıza da şehrimizin gelişmesine, yatırımlarına ve çalışma hayatına göstermiş olduğu ilgiden ve büyük destekten dolayı huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bizler her zaman sayın Bakanımızı bir büyüğümüz ve şehrimizin bir abisi olarak gördük. Sağ olsunlar gündeminde devamlı Mardin var. Mardin’deki yatırımcılar, çalışanlar, üreticiler var bu konuda kendimizi şanslı addediyoruz. Programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu duygularla, sizleri hürmet ve muhabbetle selamlıyorum.”