Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Dağ başında havuz keyfi!

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde bulunan

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde bulunan Ğurs Vadisi, doğal güzelliğiyle ziyaretçilerin akınına uğruyor. 45 dereceyi bulan sıcaklardan bunalan vatandaşlar, vadide kurulan havuzda yüzerek serinliyor.

Kızıltepe ilçe merkezine 7 kilometre uzaklıkta bulunan Ğurs Vadisi,  şelalesi ve yeşil alanlarıyla doğa tutkunlarını kendine hayran bıraktırıyor.

Sıcaklığın 45 dereceyi aştığı bölgede vatandaşlar vadide kurulan tesislerde ve piknik alanlarında hem dinlenip piknik yapıyor hem de kurulan havuzda serinliyor.

Özellikle hafta sonları birçok ziyaretçi, vadide serin havada hem piknik yapıyor hem de sıcak havadan kurtuluyor.

Vadiye piknik için aileleri ile geldiklerini söyleyen ziyaretçiler, havaların çok sıcak olması nedeniyle burası serin olduğu için tercih ettiklerini belirterek, burada hem pikniklerini yaptıklarını hem de havuza girerek serinlediklerini söylediler.

Aslanlar Yüzme Havuzu tesisi işletmecisi Bedirhan Aslan, vatandaşların vadinin doğa güzelliğini görmek için Kızıltepe’den ve çevre ilçelerden geldiğini belirterek, “Mekânımız sağlıklı, temiz ve çok güzel bir ortam, İnsanlar serinlemek ve kafasını dinlemek için buraya koşuyor. Havuzda serinleyen vatandaşlar yeşil vadimizde kuş sesleri arasında mangalını yakarak keyifli bir gün yaşıyor.” diye konuştu.