Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Köye yıldırımlar düştü, birçok ev eşyası yandı

Mardin’in Nusaybin ilçesinde bir

Mardin’in Nusaybin ilçesinde bir köye düşen yıldırımlar nedeniyle köylülere kâbusu yaşattı. Köyde bir evin damına iki kez düşen yıldırım nedeniyle ev yanarken köyde birçok evin elektronik eşyaları yandı.

Olay, Nusaybin’e bağlı Karaca (Xırabraşik) köyünde meydana geldi. Köy üzerinde yoğun şimşeklerin çakması nedeniyle birçok bölgeye yıldırım düştüğü ve köyde hasara neden olduğu bildirildi.

Karaca Köy Muhtarı Faruk Adıgüzel, “Köyümüzün birçok bölgesine yıldırım düştü. Annem Bedriye Adıgüzel, şanslıydı, evde olmadığı sırada evin damına iki yıldırım düşerek evde yangın çıktı. Yangını kendi imkânlarımızla söndürdük. Yıldırım evin tüm elektrik tesisatını yaktı, yıldırımın şiddetinden damdaki güneş enerjisi ve evin camları kırılarak zarar gördü. Ancak evin tüm eşyaları kullanılamaz hale geldi. Köye enerji sağlayan elektrik trafo ve su sondaj pompası da yandı. Köy sokaklarındaki aydınlatma ışıkların tümü patlayarak zarar gördü. Köyde bazı evlerin elektrik kabloları ve elektronik eşyaları yıldırımın düşme şiddetiyle yanarak kullanılamaz hale geldi.” dedi.