Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Doğa harikası Ğurs Vadisi’nde çevre temizliği yapıldı

Mardin-Kızıltepe kara yolunun 7’nci

Mardin-Kızıltepe kara yolunun 7’nci kilometresinde bulunan ve şelalesi, piknik alanları ve doğal güzelliğiyle ziyaretçilerine fark bir atmosfer yaşatan Ğurs Vadisi’nde ‘Dünya Temizlik Günü’ etkinlikleri kapsamında temizlik çalışması yapıldı.

Kızıltepe Kaymakamlığı, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü işbirliğinde Let’s Do It Mardin İl Temsilciliği koordinesinde 16 Eylül Dünya Temizlik Günü etkinliği kapsamında çevre temizliği etkinlikleri gerçekleştirildi.

Ğurs Vadisi’nde düzenlenen temizlik kampanyasına Kaymakam Abdullah Şahin, AK Parti İlçe Başkanı Bülent Şahin, Gençlik ve Spor İl Müdürü Beytullah Birlik, Kızılay Artuklu İlçe Başkanı Şehmus Arı, Kızıltepe Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mahmut Akdağ, Gençlik Merkezi Müdürü İmran Tekin, Temizlik İşleri Müdürü Hasan Songur, gönüllüler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşları müdürlüleri, vatandaşlar ile öğrenciler katıldı.

Kaymakam Şahin ve gönüllüler, Ğurs Vadisi’ne inerek çöp topladı. Etkinliğe katılanlar, çevre bilincinin oluşturulması için bu programların önemine dikkati çekti.

Burada gazetecilere açıklamada bulunan Kaymakam Şahin, şunları söyledi: “Bugün Kızıltepe ilçemizde Let’s Do It Türkiye koordinatörlüğünde belediyemiz, kaymakamlığımız, gençlik merkezimiz, gençlik ve spor müdürlüğümüz, Kızılay’ımız ve gönüllülerimiz ile beraber ‘Dünya Temizlik Günü’ etkinliği kapsamında temizlik faaliyeti yaptık. Burada birçok gönüllümüz var, onlara da ayrıca teşekkür ediyorum. Etkinliğin tüm paydaşlarını kutluyorum. Çevre en kıymetli hazinemiz. Bu hazineyi korumalı ve gelecek nesillere aktarmalıyız” dedi.

Temizlik etkinliği, Ğurs Şelalesi’nde hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.