Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şifa Hastanesi’nde durum ağırlaşıyor

İsrail, Gazze’nin en büyük

İsrail, Gazze’nin en büyük hastanesi olan Şifa Hastanesi’ni ve çevresini vurmaya devam ediyor. Hastanede elektrik kesik, mevcut jeneratörlerin çalıştırılması için ise benzin kalmadı. Bu durum, hastanedeki bebekler başta olmak üzere binlerce kişinin hayatını tehdit ediyor.

Gazze’deki Şifa Hastanesi’nin müdürü, yeni doğan yoğun bakım ünitesinin elektrik yetersizliği nedeniyle çalışmayı durdurmasının ardından iki prematüre bebeğin hayatını kaybettiğini açıkladı.

BEBEKLER ÖLÜYOR

Müdür Muhammed Ebu Selmiye, hastanede kuvözleri çalıştıracak yakıtın tükenmesi nedeniyle yenidoğan yoğun bakım ünitesinde bulunan 33 bebeğin daha hayatını kaybetme riski altında olduğunu söyledi.

Sınır Tanımayan Doktorlar (MSF), Gazze’deki Şifa Hastanesi’nde görev yapan cerrahla telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Cerrah, hastaların tahliye edilmesini talep ettiklerini ve hastaları terk etmeyeceklerini söyledi.

“SU, YİYECEK VE ELEKTRİK YOK”

MSF’nin sosyal medya hesabından dün paylaşılan telefon görüşmesinde, Şifa Hastanesi’nde görev yapan, kimliği açıklanmayan bir cerrahın sözlerine yer verildi.

Hastanede su, yiyecek ve elektriğin olmadığını vurgulayan cerrah, “Elektriğimiz yok. Hastanede su yok. Yiyecek yok. Solunum cihazları çalışmazsa insanlar birkaç saat içinde ölecek. Hastanenin giriş kapısının önünde çok sayıda ceset var, yaralı hastalar da var, onları içeri alamıyoruz. Ambulansı hastaları getirmesi için gönderdiğimizde, birkaç metre ötede ambulansa saldırdılar. Hastanenin etrafında yaralılar var, tıbbi bakım arıyorlar, onları içeri alamıyoruz. Ayrıca hastalara saldıran bir keskin nişancı var. Sıkılan kurşunlarla yaralananlar var, üçünü ameliyat ettik. Durum çok kötü, insanlık dışı… Burası kapalı bir bölge, kimsenin bizden haberi yok. İnternet bağlantımız yok, şimdi beni aramayı başardınız, belki bana tekrar ulaşana kadar 10 kez deneyeceksiniz” ifadelerini kullandı.