Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

 20 milyonluk asfalt plenti 4 ayda 22 milyonluk asfalt üretti

Mardin Büyükşehir Belediyesinin kendi

Mardin Büyükşehir Belediyesinin kendi öz kaynaklarıyla 20 milyon liraya satın aldığı asfalt plenti, 4 ayda 22 milyon liralık asfalt üreterek kendi fiyatının üzerine çıktı.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığınca kentlerin en büyük sorunlarından biri olan yol çalışmalarının giderlerini minimize etmek amacıyla 20 milyon bedelle satın alınarak taş ocağı ve konkasör şantiyesinin bulunduğu alanda kurulumunu yaptığı asfalt plentinde saatte 240 ton binder ve aşınma malzemesi (sıcak asfalt, BSK) üretiliyor.

Günlük yaklaşık 1300 ton sıcak asfalt üretilen asfalt plentinde 4 ayda 30 bin ton üretim gerçekleştirildi. Üretimi yapılan sıcak asfalt Artuklu, Ömerli, Kızıltepe ve Yeşilli ilçeleri başta olmak üzere tüm ilçelerde yol yapım, onarım ve yama çalışmalarında kullanıldı.

4 aylık süre içerisinde 22 milyon liralık 30 bin ton sıcak asfalt üretimi gerçekleştirildi. 20 milyon bedelle satın alınan asfalt plenti, 4 ay içerisinde kendi bedelinin üzerinde üretim gerçekleştirerek kısa sürede kendisi fiyatının üzerine çıktı.

Bu kapsamda bu yıl yapılması düşünülen 200 milyonluk sıcak asfalt ihalesi iptal edilerek miktarın Büyükşehir Belediyesinde kalması sağlandı hem de kadim kette kalıcı eser bırakıldı.

Hava şartları el verdiği sürece asfalt plentinde asfalt üretimi devam edecek.

Bettilt güncel giriş.