Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Demir göreve başladı

Mardin İl Milli Eğitim

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Murat Demir, “Geçmişten günümüze birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış, taşların dile geldiği, dillerin ve dinlerin şehri Mardin’imizde İl Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başlamanın mutluluğunu yaşıyorum” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Mardin İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanan Murat Demir, Nevşehir’den kente gelerek görevine başladı.

İl Müdürü Demir, göreve başlaması vesilesiyle yayımladığı mesajında, şu ifadelerini kullandı:

“Günümüz dünyasında sosyal, ekonomik, akademik, bilimsel ve teknolojik manada çağı yakalamak toplumların kaderi adına hayati önem taşımaktadır. Milli ve manevi değerlerinin idrakinde olup öz kültürünü tanıyıp bilen ve bunu evrensel değerler ile mezceden toplumlar olabilmek de en az bunun kadar önemlidir. Hepimiz biliyoruz ki üstünde durduğumuz bu ehemmiyetli konular ancak eğitim ve öğretim alanındaki iyi, başarılı, sağlam ve istikrarlı çalışmalar ile mümkün olabilmektedir. Yaşanan gelişmeleri izleyen değil, gelişmelere ülkemiz ve insanlık faydasına yön verebilen fertler yetiştirmenin yolu da ancak ve ancak eğitim ve öğretimdir. Bu bağlamda bizler, eğitim ordusunun inançlı ve kararlı neferleri olarak çocuklarımız için yılmadan, yorulmadan elimizden gelen tüm gayreti göstermek için çalışıyoruz. Eğitim sistemimizin her biriminde ve her kademesinde birbirinden farklı görevler üstlenen tüm mesai arkadaşlarımın görev ve sorumluluklarını en güzel şekilde ifa edip iyi niyetle azami çaba sarf ettiklerine olan inancım tamdır. Bu minvalde eğitim ve öğretim faaliyetlerini yürütürken bizlere destek olacak tüm idarecilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz, üniversitemiz, kamu kurum ve kuruluşlarımız ile sivil toplum kuruluşlarına şimdiden teşekkürlerimi sunuyor ve hep birlikte kadim memleketimiz Mardin’e hizmet edecek olmanın onur ve mutluluğunu yaşıyorum.”