Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

 SAĞLIKLI YAŞAM HER İNSANIN TEMEL HAKKIDIR

Mardin İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Mardin İl Sağlık Müdürü

Yavuz, mesajında şu ifadelere yer verdi:  “Ülkelerin gelişmişlik düzeyinin en temel göstergelerinden biri sağlık hizmetleridir. İnsan sağlığının korunması, mevcut sağlık sorunlarının giderilmesi tüm insanlığın ve toplumun özverisiyle sürdürülmektedir.

“Tıphane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire’’nin 14 Mart 1827 tarihinde kuruluşu ülkemizde modern tıp eğitiminin başladığı gün olarak kabul edilmekte birlikte okulun kuruluş günü olan 14 Mart, Tıp Bayramı olarak kutlanmaktadır. Hekimlerimiz, insanı yaşatmayı ve onlara sağlıklı bir hayat sunmayı amaç edinerek her türlü koşulda, bu kutsal mesleği özveriyle sürdürmektedirler.

Sağlık hizmetleri alanında ülkemizde ve ilimizde önemli adımlar atılmış, vatandaşlarımız bu hizmetlerden daha etkin bir şekilde yararlanmaya başlamışlardır. Ülkemiz, Tıp alanında yaşanan gelişmeler konusunda dünyanın hiçbir zaman gerisinde kalmamış, Doktor ve Sağlık Çalışanlarımız sürekli kendilerini geliştirmişlerdir. Bunun neticesi olarak birçok komşu ülke ve Avrupalı hastalar her gün artan sayılarıyla kendilerini ‘’Türk hekimlerine emanet’’ etmektedirler.

Bu kutsal, saygın ve onurlu mesleği büyük bir özveriyle yerine getiren tüm Meslektaşlarımın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyor; hayatlarında sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.”