Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AK PARTİ MARDİN İL BAŞKANI FARUK KILIÇ’IN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

AK Parti Mardin İl

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

İl Başkanı Faruk Kılıç, mesajında, “Rahmet, bereket ve mağfiret ayı olan Ramazan-ı Şerifi geride bırakmanın hüznünü hissederken, mutluluk vesilesi olan Ramazan Bayramı’na kavuşmanın sevincini milletçe yaşıyoruz. Bayramlar, kardeşlik duygularının pekiştiği, birlik ve beraberliğin had safhaya ulaştığı, kırgınlık ve küskünlüğün unutulduğu sevginin daha da pekiştiği müstesna günlerdir. Bayramlar, bizleri aynı niyet ve gayeyle ümmet olma şuurunda buluşturan, kardeşlik duygularımızı pekiştiren, bize inanç ve medeniyet değerlerimizi hatırlatan ilahi armağanlardır. Bayramlar bizlere Allah’ın bir nimeti olmasıyla birlikte, kendimizi yenilemenin, manevi iklimi devam ettirmenin başlıca hatırlatıcısıdır.” İfadelerini kullandı.

AYNI BİLİNÇ VE HASSASİYETLE BİRLİĞİMİZİ KORUMALIYIZ

Kılıç, “İslam kardeşliği şuuruyla, sadece Türkiye değil tüm dünya Müslümanları olarak aynı bilinç ve hassasiyetle birliğimizi korumalı ve bayramları buna vesile kılmalıyız. Bayramlar, Rabbimizin ‘Müminler, ancak kardeştir’ buyruğunda olduğu gibi aynı duruşla özümüzü bedenimize, içimizdeki güzel hasletleri fiiliyata geçirmek için önemli fırsatlardır. Bu vesileyle Allah İslam kardeşliği çerçevesinde birlik ruhuyla tüm Müslümanların üzerindeki baskı ve zulmü bertaraf etsin, aynı muhabbetle Müslümanların uyanışını ve birliğini daim etsin.” dedi.

RAMAZAN AYI’NI BEREKETİYLE YAŞADIK

İl Başkanı Kılıç, “AK Parti Mardin Teşkilatları ana kademe, kadın ve gençlik kolları olarak tüm ilçelerimiz dâhil olmak üzere hummalı bir çalışmanın içerisinde yer aldık. Başta imkânları kısıtlı olan ailelerimizi tespit ederek sıcak yemek dâhil olmak üzere her türlü imkânı seferber ettik. ‘İftara 5 kala sloganıyla’ evlerine yetişemeyen vatandaşlarımıza o anda olduğu yerde iftariyelikler verildi. İftarlarımızı her gün başka bir ilçemizde, ya da vatandaşlarımızın yoğunlukta olduğu programlarda açtık. Böylelikle vatandaşlarımızla aynı sofrada hasbihal etme fırsatlarını yakalamış olduk. Her fırsatta esnaf, stk temsilcileri, muhtarlarımız, oda başkanları ve değerli vatandaşlarımızı ziyaret ettik. Öğrenci kardeşlerimizle sahur ve sohbet ortamlarında sık sık bir arada olduk. Camilerimizde teravih namazı çıkışı değerli cemaatimize çeşitli ikramlarımız oldu. İl ve ilçe bakanlıklarımızı gün boyu açık tutarak her vatandaşımızın talebini aldık. Pandemi süreci dolayısıyla yaklaşık iki yıldan beri iftarlarda, sahurlarda, teravih namazlarında bir arada bulunamamıştık. Çok şükür geldiğimiz bu aydınlık günleri fırsat bilerek Mübarek Ramazan ayını daha renkli, daha dolu ve daha faydalı geçirmek için tüm teşkilatımızla adeta seferber olduk. Bu duygularla Mardin halkımız başta olmak üzere ülkemizin ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum.” dedi.