Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mardin’de yaz Kur’an kursları başladı

Diyanet İşleri Başkanlığınca düzenlenen

Diyanet İşleri Başkanlığınca düzenlenen ve her sene milyonlarca çocuğun Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler öğrendiği yaz Kur’an kursları hizmet vermeye başladı.

 

Yurt genelindeki il ve ilçe müftülükleri bünyesinde bugün eğitim vermeye başlayan kurslar için kayıt başvuruları 10 Temmuz’a kadar alınmaya devam edilecek. Yatılı yaz Kur’an kurslarında da bugün eğitime başlandı.

İsteyen öğrenciler 24 Temmuz’dan itibaren tekrar kayıt yaptırarak 31 Temmuz’da başlayacak ikinci dönem yatılı yaz Kur’an kurslarına da başvuru yapabilecek.

Cami, kurs veya “www.diyanet.gov.tr” internet adresi üzerinden yapılacak kayıtlar için 4-22 yaş arasındaki çocuklar ve gençler başvurabiliyor.

Yaz Kur’an kursları eğitimleri 11 Ağustos’ta, yatılı yaz Kur’an kursları birinci dönemi 28 Temmuz, ikinci dönem eğitimleri ise 25 Ağustos’ta sona erecek.

Her yıl milyonlarca çocuğun Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler öğrendiği Yaz Kur’an kursları, 6 hafta sürecek.

Kur’an kursuna ve camilere gelen çocuklar, personellerin yardımıyla tecvitli Kur’an-ı Kerim eğitimi, kısa sure ve dualarla birlikte beş vakit namazın nasıl kılmayı öğrenecekler.

Kur’an kursuna gele öğrenciler, ilk günün heyecanını yaşadıklarını ifade ederek,  “Burada hem Kur’an-ı Kerim’i öğreniyoruz hem kendimizi geliştiriyoruz hem de tecvit kurallarını öğreniyoruz. Hocalarımız burada bize eğitim veriyorlar; güzel bir Kur’an eğitimi alıyoruz.” ifadelerini kullandılar.

HABER/MEHMET SALİH KESKİN