Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kaymakam Cıdıroğlu’dan yeni eğitim-öğretim yılı mesajı

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Fatih Cıdıroğlu, 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılının başlamasına ilişkin yayımladığı mesajında, yeni eğitim-öğretim yılının çok daha verimli olacağını ümit ettiğini söyledi.

İlk ve ortaöğretim kurumlarındaki yaklaşık 19 milyon öğrenci ile 1.2 milyon öğretmen, bugün yeni eğitim-öğretim yılına başladı.

2022-2023 eğitim-öğretim yılında ilk ara tatil, 14-18 Kasım 2022’de yapılacak. Okullar, 23 Ocak-3 Şubat 2023’te ise yarıyıl tatiline girecek. İkinci ara tatil de 17-20 Nisan 2023’te yapılacak. Eğitim öğretim dönemi, 16 Haziran 2023’te sona erecek.

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Fatih Cıdıroğlu, yeni eğitim-öğretim yılı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Kaymakam Cıdıroğlu, mesajında, “Sevgili Öğrencilerimiz, Değerli Öğretmenlerimiz ve Saygıdeğer Velilerimiz; 3 aylık bir tatilin ardından 2022-2023 eğitim öğretim yılının başlamasının mutluluğu içerisindeyiz.

Çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitim öğretim sürecinden en iyi şekilde faydalanmalarını sağlamak velilerimizin, yöneticilerimizin, milli eğitim camiamızın ve bizlerin görevidir. Bu bilinçle çocuklarımızın ve gençlerimizin daha iyi ortamlarda ve şartlarda eğitim almalarını sağlamak için çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir. Çocuklarımıza ve gençlerimize en iyi yatırımı yapan milli eğitim camiamız için imkânlarımızı sonuna kadar kullanacağız.

Ümit ediyorum ki bu yıl çok daha verimli olacaktır. Bu duygularla 2022-2023 eğitim öğretim yılının tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı olmasını diler; sağlıklı ve başarılı bir dönem geçirilmesini temenni ederim.” ifadelerini kullandı.