Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Metruk binaların yıkımına devam edilecek

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam başkanlığında metruk binaların yıkım işlemi ile ilgili toplantı yapıldı.

Toplantıda metruk binaların yıkım işlemi ile ilgili çalışma yürütecek olan komisyon üyeleri; İlçe Emniyet Müdürü Orhan Koç, İlçe Jandarma Komutanı Deniz Çezik ile Kızıltepe Belediyesi Başkan Yardımcıları Aydın Mavidemir ve Mehmet Kalkan yer aldı.  Emniyet, jandarma, teknik personeller, zabıta ve basın personelinin yer aldığı komisyon çalışmaları hızlandırdı.

Kızıltepe Kaymakamlığı, Kızıltepe Belediyesi ile İlçe Emniyet Müdürlüğü can ve mal güvenliğini tehdit eden, çevre kirliliğine yol açan metruk binalar ve enkazlarının, başta uyuşturucu olmak üzere, zararlı maddelerin kullanımı gibi amaçlarla kullanıldığının tespit edilmesi üzerine harekete geçti.

Emniyet ve belediye ekipleri tarafından Atatürk, İpek, Dunaysır, Harmandüzü, Karakulak ve Yolaldı Mahallesi’nde metruk durumda olduğu tespit edilen 10 bina yıkıldı.  Bir haftada 10 yıkım gerçekleştiren ekipler çalışmalarını sürdürüyor.

Konuyu yakından takip eden Çam, “Vatandaşlarımıza can ve mal güvenliği açısından tehlike arz eden metruk yapıları tespit edip yıkım işlemlerini gerçekleştireceğiz. Bunun için oluşturduğumuz komisyon çalışmalarını titizlikle sürdürecektir.” dedi.