Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Maganda kurşunuyla ölen 12 yaşındaki Onur, düştüğü yerde anıldı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde geçen

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde geçen yıl evinden çıktığı sokakta maganda kurşununa hedef olan 12 yaşındaki Onur Başboğa, ölüm yıl dönümünde anıldı. Onur’un ailesi, “Bu acıyı bizler yaşadık, Başka kimselerin yaşamasını istemiyoruz.” açıklamasında bulundu.

20 Temmuz 2022 tarihinde Tepebaşı Mahallesi’nde yaşanan olayda yaz tatili nedeniyle çalıştığı erkek kuaförüne evinden çıkıp gittiği sırada sokakta evlerinin sokağında düğün salonunda sıkılan silahtan çıkan kurşunun alnına isabet etmesi sonucu yaralandıktan 3 gün sonra hayatını kaybeden 12 yaşındaki Onur Başboğa, ölüm yıl dönümünde merminin isabet ettiği sokakta düştüğü kaldırım üzerine ailesi tarafından bırakılan karanfil ve yakılan mumlar ile anıldı

İsabet eden yorgun mermi ile bitkisel hayata giren ve 3 gün süren tedaviden sonra yaşam savaşını kaybeden 12 yaşındaki Onur’un ölümünün birinci yıldönümünde ailesi ve sevenleri çocuklarının vurulduğu yere giderek karanfil bırakarak ve mumlar yakarak andı.

ONUR’UN DÜŞTÜĞÜ YERE KARANFİL BIRAKIP MUM YAKTILAR

Anma yıldönümünde aile adına açıklamada bulunan ve Kamuoyunun duyarlı olmaya davet eden Onur’un amcası Aslan Başboğa, “Çocuğumuzun maganda kurşununa kurban gitmesinden sonra dönemin Kaymakamı, Siyasi partiler, Demokratik kitle örgütleri, Sivil toplum örgütlerinin düğünlerde silahların sıkılmaması konusunda büyük sorumluluk ve görev almalarından dolayı bir nebze olsun silahlar sustu ancak son zamanlarda tekrar ilçede düğünlerde silahların sıkıldığı görülmektedir. Buradan tekrar çağrıda bulunuyoruz. Çocuğumuzun durumundan ders çıkarılarak bu tür olayların yaşanmaması ve başka canların yitirilmemesi için toplumu duyarlılığa davet ediyoruz. Bu konuda basını, kamuoyunu, yetkilileri ve özelikle toplumumuzun tüm kesimlerini duyarlı olmaya davet ediyoruz. Bu acıyı bizler yaşadık, Başka kimselerin yaşamasını istemiyoruz.”

ŞÜPHELİ 200 KAMERA KAYDININ İNCELENMESİ SONUCU TESPİT EDİLMİŞTİ

Geçen yıl yaşanan olayda yorgun mermiyle kafasına isabet etmesi sonucu hayatını kaybeden 12 yaşındaki Onur Başboğa’nın vurulmasıyla ilgili oluşturulan özel ekibin titiz çalışmaları sonucunda izlenen 200’e yakın kamera kayıtları ve araştırma sonucunda Onur’a isabet eden merminin ilçedeki bir düğün salonundan geldiği tespit edilirken, yapılan balistik incelemeler sonucunda olay mahalline 1,5 kilometre mesafedeki bir düğün salonunun yapılan nişan töreninde açık alanında tabanca ile havaya ateş eden M. A.’nın silahından çıktığı tespit edilmesi üzerine gözaltına alınan şüpheli M.A. çıkarıldığı mahkeme tarafından ölüme sebebiyet vermekten tutuklanmıştı.