Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kızıltepe’nin yeni Kaymakamı Fatih Cıdıroğlu göreve başladı, ilk talimatı “Güleryüz” oldu

Son kararname ile Kızıltepe

Son kararname ile Kızıltepe Kaymakamlığına atanan Diyarbakır Vali Yardımcısı Fatih Cıdıroğlu, ilçeye gelerek göreve başladı. Kaymakam Cıdıroğlu, kurum amirlerine “Vatandaşı tebessüm ve güler yüzle karşılamalıyız” dedi.

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Fatih Cıdıroğlu, Hükumet Konağı önünde daire amirleri ve kaymakamlık çalışanları tarafından karşılandı.

Daire amirleri ve personelle tanışan Kaymakam Cıdıroğlu, daha sonra makamında ziyaretleri kabul etti. Cıdıroğlu’nun kurum amirlerine ilk talimatı “Güleryüz” oldu.

Hassas bir bölgede görev yaptıklarını kurum amirlerine hatırlatan Kaymakam Cıdıroğlu, “Vatandaşı tebessüm ve güler yüzle karşılamalıyız” dedi.

FATİH CIDIROĞLU KİMDİR?

Fatih Cıdıroğlu, 27 Kasım 1987 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. 103. Dönem Kaymakam Adayı olarak mesleğe başlayan Fatih Cıdıroğlu, Pediatrist alanında Uzman olan Dr. Ayşe Cıdıroğlu ile evli olup Yavuz Alp ve Elif Sayra adında iki çocuğu bulunuyor.

Tekirdağ Kaymakam adayı olarak; Tekirdağ Valiliğinde İl stajını yaparak mesleğe ilk adımını atan Fatih Cıdıroğlu, Tekirdağ Çorlu ve Çanakkale Gelibolu İlçelerinde Kaymakam Refikliği Stajı, İstanbul’da Mülkiye Başmüfettişi refakatinde Teftiş Stajı, İngiltere’nin Portsmouth şehrinde İngiliz idari sistemi hakkında incelemelerde bulunarak yurtdışı stajını tamamladı.

İçişleri Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığınca düzenlenen Kaymakamlık Kursunu başarıyla tamamlayan Cıdıroğlu, birçok il ve ilçede görev yaptıktan sonra 13 Temmuz 2020 tarih ve 2020362 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Diyarbakır Vali Yardımcılığına 12 Ağustos 2022 tarıhli kararname ile de Kızıltepe ilçesine atanmıştır.

EĞİTİMİ

-İstanbul Fatih Hobyarlı Ahmet Paşa İ.Ö.O.

-İstanbul Fatih Koca Mustafa Paşa Lisesi.

-Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İİBF İktisat-Lisans.

-İstanbul Marmara Üniversitesi SBE Uluslararası İktisat-Yüksek Lisans.

-İngiltere Portsmouth LSI ( Language Specialists International)’ da dil eğitimi ve İngiliz idari sistemi hakkında incelemelerde bulunmuştur.

GÖREV YERLERİ

-İstanbul Beşiktaş SGM- Memur

-Tekirdağ İl Göç İdaresi Müd- Uzm Yrd

-Eskişehir Sarıcakaya Kaymakam V.

-Konya Yunak Kaymakamı

-Elazığ Ağın Kaymakamı