Son Dakika Haberler

Depremzede aileler için ramazan şenlikleri başlıyor

Depremzede aileler için ramazan şenlikleri başlıyor
Okunma : 28 views Yorum Yap

Deprem sonrası yardım ve psiko-sosyal destek çalışmalarıyla deprem yaralarını saran Mardin Artuklu Üniversitesi, deprem nedeniyle kente gelen depremzede aileler ve çocuklarına yönelik “Ramazan Şenlikleri” programları gerçekleştiriyor.

Ramazan şenliklerimiz kapsamında geleneksel çocuk oyunları, sanat çalışmaları, çocuk etkinlikleri, geleneksel sahne gösterileri ve özel ikramlar olacak.

Hazırlanan programda geleneksel orta oyunlarından olan Hacivat ile Karagöz, Aşık ile Maşuk, Kavuklu ile Pirşekar, Kavuklu ile Külhanbeyli gösterileri de gerçekleştirilecek.

Programda ayrıca çocuklara keyifli vakitler geçirtmek üzere palyaço, manileriyle davulcu ve şerbetçi de yer alacak.

Özcoşar: “Depremzede misafirlerimizle dayanışma iklimini ramazan boyunca da sürdürüyoruz”

Özelikle çocukların yaşanan deprem nedeniyle olumsuz etkilendiğini ve travmalar yaşadığını ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, çocukların kendileri için hazırladıkları Ramazan Şenlikleri programında eğlenceli vakit geçirerek depremin meydana getirdiği olumsuz duygulardan uzaklaşacağını belirtti.

Şenliklerin 23 Mart Perşembe akşamı başlayacağı bilgisini veren Rektörümüz Özcoşar, şenlik programının Ramazan ayı boyunca Pazartesi ve Perşembe olmak üzere haftanın iki günü akşam saat 20.00’da üniversite kampüsünde gerçekleştirileceğini sözlerine ekledi.

Hvad er pablo escobar | escape room hos riddlehouse ?. Cozy kajaktur & frokost med nicus nature. AÇar hayvancilik Şanliurfa.