Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kaymakam Şahin, basın mensuplarıyla buluştu

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Abdullah Şahin, basın mensuplarıyla bir araya geldi, herkesi Pazar günü yapılacak 2. Uluslararası Mezopotamya Yarı Maratonuna davet etti.

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Abdullah Şahin, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Bir kafede düzenlenen programda Kaymakam Şahin, ilçede görev yapan gazetecilerle buluştu. Kızıltepe’nin sorunlarını dinleyen Şahin, sorunların çözümüne yönelik gerekli adımların atılacağını söyledi. Gazetecilerin doğru bilgi alması için gerekli iletişim kanallarının da sağlanacağını belirten Şahin, programa katılan tüm gazetecilere teşekkür etti.

Kaymakam Şahin, tüm vatandaşları başakla diyarı Kızıltepe’de düzenlenecek olan 2. Uluslararası Mezopotamya Yarı Maratonuna davet ederek, şöyle dedi: “Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan maraton 21 km yarı maraton, 5 km halk koşu ve çocuk koşusu olmak üzere üç ayrı kategoride düzenlenecek. 26 Kasım’da start alacak olan 2. Uluslararası Mezopotamya Yarı Maratonu Halı Caddesi’nden başlayıp Vakıf Banktan- Üç yola, oradan Mardin Caddesi, Havaalanı, Selen Kışlası ve son olarak Mehmet Akif İnan İmam Hatip Lisesi’nin oradan dönüş sağlanarak tekrar start yerine geri dönülerek son bulacak.  Kayıt yapan sporcu sayısı binin üzerinde yer alırken Etiyopya, Kenya, Makedonya gibi ülkelerden de başvurular yapıldı. 21 km yarı maraton ve 5 km halk koşu için kayıt yaptırmak isteyen sporcularımız www.mezopotamyayarimaratonu.com adresinden kayıtlarını yapabilirler.”

Emniyet ve Jandarma’nın uyuşturucu konusunda çalışmalarını yoğunlaştırdıklarını belirten Kaymakam Şahin, park ve mezarlıklarda yapılan iyileştirme ve denetimler sonucu buraların uyuşturucu mekanı olmaktan çıkarıldığını, gece gündüz denetimleri sürdürdüklerini ve bu konuda vatandaşlarında desteğini beklediklerini söyledi.

Son yaşanan şiddetli yağışlarda 2 aydır yaptıkları planlı ve koordineli çalışmalar ve aldıkları tedbirler neticesinde geçmişe nazaran ciddi bir sorun yaşanmadığını aktaran Şahin, eksikliklerin tamamlanması için çalışmaların süratle sürdüğünü ve bu süreçte dinlenmeden çaba sarf eden tüm kurum ve personellere çabalarından dolayı teşekkür etti.

Ülkenin geleceği olan öğrencilerimizin daha kaliteli eğitim almaları ve konforlu yaşam alanı için okullarda ihtiyaç duyulan tüm destekleri sunmaya devam edeceklerini sözlerine ekleyen Kaymakam Şahin, meslek lisesi öğrencilerinin ürettiği ahşapları satın alarak kendilerine destek olduklarını da belirterek bunu yaygınlaştırmayı hedeflediklerini belirtti. İlçedeki kadın merkezlerinde de kadınların ekonomik kazanç elde etmeleri için çeşitli alanlarda meslek edindirdiklerini ifade etti.

Halkın beğenisini kazanan ve büyük ilgisini gören tandır ekmeği üretimini artırmak amacıyla istihdam edilen kadın sayısının 4 den 13’e çıkarıldığını üretimin 500 adetten 1300 adete, satış noktasını da 3 çıkardıklarını belirtti.

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Abdullah Şahin, daha yaşanılır bir Kızıltepe için el birliği ile çalışmalarını sürdüreceklerini bu konuda da basın ile iletişim halinde olacaklarını iletti. Gazetecilerin doğru bilgi alması için gerekli iletişim kanallarının da sağlanacağını belirtti.

Toplantıya katılan kurum müdür ve amirleri kendileri ile ilgili sorulan soruları yanıtlayarak çalışmaları hakkında bilgi verdiler.

Kaymakam Şahin’e, İlçe Emniyet Müdürü İlhan Özdemir, İlçe Jandarma Komutanı Evren Ekmekçi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Kadir Gümüş, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hadi Gökdemir, DEDAŞ İlçe Müdürü Fahrettin Tursun, MARSU Kızıltepe Şube Müdürü Sıraç Kılıç, SYDV Müdürü Alaattin Özel ile belediye daire amirleri de eşlik etti.