Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Halk yüksek gelen faturalara isyan ediyor

Binlerce kişinin işsiz kaldığı,

Binlerce kişinin işsiz kaldığı, gelirlerinin azaldığı ve alım gücünün de düştüğü Coronavirus pandemisinde yüksek gelen faturalar halkın belini büküp cebini yakıyor. Hayat pahalılığı ise toplumu kara kara düşündürüyor.

Dünyayı etkisi altına alan Coronavirus pandemisinin ardından temel gıda ürünleri başta olmak üzere birçok üründe yüzde 50’yi bulan fiyat artışının yanında yüksek gelen faturalar vatandaşın adeta belini büktü.

Pandeminin Türkiye’de başladığı 2020 Mart ayından beri elektrik, su ve doğalgaz gibi faturaları yüksek geldiğini söyleyen vatandaşlar, yetkililerin bir an önce faturalarda bir düzenlemeye gitmesi gerektiğini, en azından bu süreçte belirli bir miktarının devlet tarafından karşılanması gerektiğini ifade ediyorlar.

Dargeçit esnafı ve vatandaşlar da ilçede hizmet sunan DEDAŞ Depsaş Müdürlüğüne giderek, tepkilerini dile getirdiler.

Faturaların çok abartılı geldiğinden yakınan esnaflar, ilçe işletme müdürlüğüne topluca itirazlarını dile getirdiler.

Tahsilat şubesi önünde bir süre bekleyen esnaflar, faturaların incelenmesini ve gerekli düzenlemenin yeniden yapılması için yetkililere seslendiler.

Faturalarını basın mensuplarına gösteren vatandaşlar, “Bu bir soygundur, bu faturaları ödeyecek gücümüz yok. Buna bir çözüm bulunsun. Zaten geçimimizi sağlamakta zorlanıyoruz, bir de buna fatura derdi eklendi. Biran önce bu işe bir çözüm bulundun” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

İşsiz olduğunu belirten vatandaşlardan Faysal Buluç, pandemi döneminde özellikle elektrik ve su faturalarındaki artışın kendilerinin beleni büktüğünü ifade etti.

Buluç, “Ben şu an işsizim. Bu yıl İŞKUR’dan ismim çıkmadı, bu yüzden boştayım. Perişanım, işsizim, mağdurum. Çocuk okutuyorum. Kira ve faturalar belimi bükmüş. Özellikle faturalar çok yüksek ve kabarık geliyor. Yatıramıyorum, ne yapacağımı da bilemiyorum. Nereden yatıracağım, perişan bir durumdayız.” dedi.

Çorap satarak geçimini sağlamaya çalıştığını kaydeden Ali Yeşil de pandemi nedeniyle çok zor günler geçirdiğini söyledi.