Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kızıltepe’de “Mevlid-i Nebi” etkinliği

Kızıltepe İlçe Müftülüğü, “Mevlid-i

Kızıltepe İlçe Müftülüğü, “Mevlid-i Nebi Haftası” etkinlikleri kapsamında “Peygamberimiz ve Vefa Toplumu” konulu konferans düzenledi.

Konferansa Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen konuşmacı olarak katıldı.

Bir düğün salonunda gerçekleştirilen konferansta katılımcılara hitap eden Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı İşliyen, Hz. Peygamberi gerçek manada sevmenin onun sünnetini yaşamak ve yaşatmakla mümkün olabileceğini dile getirdi.

Dr. İşliyen, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Komşuluk hakkına, emanet hukukuna, akrabalık ilişkilerine, ticaret ahlakına riayet etmek bir vefadır. İnsanın Allah’a karşı vefalı olması, darlıkta ve bollukta her zaman ibadetlerini devam ettirmesi gerekir. Kişi her zaman şu iki kelime ile Allah’a bağlılığını ve vefasını göstermelidir: İşittik ve itaat ettik. İman olmadan kişinin Allah katında bir değeri yoktur. İnsanlara vefamız, onları yüce dinimize davet etmekle mümkündür. Hz. Peygamber kimsenin inancına, ırkına, kabilesine bakmadan herkese karşı vefalıydı. Vefada mükâfat vardır. Allah’ın rızası anne ve babanın rızasındadır, aynı şekilde öfkesi de. Anne ve babayı razı etmeden Allah’ı razı edemezsiniz. Allah’a vefa mı göstermek istiyorsun? O zaman anne ve babaya vefa göster. Allah’a karşı bir vefa borcumuz var, söz verdik sözümüzü yerine getireceğiz.”

Mardin İl Müftüsü Ali Hayri Çelik ile Kızıltepe İlçe Müftüsü Mahsum Taşçı’da birer konuşma yaptılar.

Konferansa İlçe Emniyet Müdürü Orhan Koç’un yanı sıra din görevlileri ve vatandaşlar katıldı.