Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mardin’de Avrupa Spor Haftası coşkusu

Mardin’in tarihi merkez ilçesi

Mardin’in tarihi merkez ilçesi Artuklu’da, ‘Avrupa Spor Haftası’ dolayısıyla çeşitli spor etkinlikleri düzenlendi. 

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Avrupa Birliği (AB) Başkanlığı himayesinde, Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu koordinasyonunda, Mardin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Avrupa Spor Haftası’ etkinliğinin açılışı, Artuklu ilçesi tarihi 1.Cadde üzerinde bulunan Cumhuriyet Meydanı’nda yapıldı.

Her yıl 23-30 Eylül tarihleri arasında ‘Aktif ol’ (Be active) sloganı ile çeşitli etkinliklerle sahne olan programında açılışına; Mardin Valisi Tuncay Akkoyun, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral İdris Tataroğlu, İl Emniyet Müdürü Cebrail Buğday, İl Sağlık Müdürü Saffet Yavuz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Beytullah Birlik, vali yardımcıları, kaymakamlar ve öğrenciler katıldı.

Burada konuşan Mardin Valisi Tuncay Akkoyun, Avrupa Spor Haftası’nın geleneksel olarak düzenlenen, çok sayıda farklı spor aktiviteleriyle her yaştan bireyi bir araya getirerek hareket bilincini artıran önemli bir proje olduğunu ifade etti.

Akkoyun, “Her yıl bu kapsamda, çeşitli spor etkinlikleri düzenlenerek farkındalık oluşturuyoruz. Bu yıl da ilimizde, çeşitli spor etkinlikleri düzenleyerek, spor kültürünün tabana yayılmasına katkı sağlıyoruz. Mardin’imizde tarımdan sanayiye, enerjiden ulaşıma, eğitimden sağlığa, kültür, sanat ve spor dahil her bir alanda şehrimizin daha da gelişmesi ve kalkınması için gayret ediyoruz ve etmeye devam edeceğiz.” dedi.

Şu an 50 spor tesisinin Mardinli çocukların, sporcuların ve çocukların hizmetinde olduğunun altını çizen Akkoyun, 15 tesisin yapımına devam edildiğini aktardı. Akkoyun, sözlerine şöyle devam etti: “Ben buradan gençlerimize, velilerimize, öğrencilerimize ve öğretmenlerimize seslenmek istiyorum: Buraları ziyadesiyle kullanın! Yine Mardin’imizde 69 bin lisanslı sporcumuz bulunmaktadır. 304 antrenörümüz sporcularımıza, gençlerimize hizmet vermektedir. Bunlar çok önemli rakamlar, 69 bin lisanlı sporcunun ne kadar büyük bir sayı olduğunu hepimiz takdir edeceğiz. Tabi bu sayı bizim için yeterli değildir, bu sayıyı daha da artıracağız. Mardin’de sporun geçişmesi ve sporcularımızın daha başarılı olabilmesi için var gücümüzle çalışmaya gayret edeceğiz.”

Mardin Gençlik ve Spor İl Müdürü Beytullah Birlik, Mardin’in spor şehri olması yönünde çalışmalarını sürdürdüklerini ve herkesi 7/24 açık olan spor tesislerine davet etti.

Programda ayrıca, 29 Eylül Dünya Kalp Günü etkinlikleri kapsamında, bisiklet turu etkinliği de yapıldı.