Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kızıltepe’de “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” programları

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde, “15

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” kapsamında bir dizi etkinlik düzenlendi.

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam ve beraberindeki protokol üyeleri, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında ilk olarak 15 Temmuz günü gazi olan Nazar Irmak’ın evine ziyarette bulundu.

Buradan Kenan Kösen Camii’ne geçen Kaymakam Çam, şehitlerimizin için düzenlenen Mevlid-i Şerif programına katıldı.

Programına saat 19.30’da Halı Caddesinde 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma etkinliklerine katılarak devam edecek olan Kaymakam Çam, şehitlere Allah’tan rahmet, gazilere şifa ve afiyet dileğinde bulundu.

Çam, “15 Temmuz 2016 günü milletimizin destan yazdığı gündür. Bugün, can pahasına vatanına ve bayrağına sahip çıkmanın destansı adıdır. Asker elbisesi giymiş teröristler; uçaklarla, helikopterlerle, tanklarla, devlete ve millete haince saldırmışlardır. Bu haince saldırıyı unutmayacağız ve unutturmayacağız.

Bu uğurda 251 vatandaşımız şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Ancak unutulmamalı ki, o gece şehit olmaya hazır milyonlar sokaklarda beklemiştir. Bu millet geçmişte nasıl ülkesine sahip çıktıysa, 15 Temmuz’da da gereğini yapmış, tankların ve uçakların önünde hedef olmaktan geri durmamıştır. Milletimiz geçmişte olduğu gibi bugün de ülkesine, bayrağına ve demokrasisine sahip çıkmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle vatanımızın bağımsızlığı, birlik ve bütünlüğü uğruna canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor ve ailelerine baş sağlığı diliyorum.” dedi.

 

Mavibet güncel giriş.