Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kızıltepe’nin tanınan ustası engelli bireyleri unutmadı!

Mardin’in tanınmış aşçısı Hikmet

Mardin’in tanınmış aşçısı Hikmet Ölçer, her yıl olduğu gibi bu yılda engelli bireyleri unutmayarak “Dünya Engelliler Günü” vesilesiyle Kızıltepe Engelliler Birliği Spor Kulübü Derneği, Kızıltepe Engelliler Gücü Spor Kulübü Derneği ve Kızıltepe Engelliler ile Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyelerini kahvaltıda buluşturdu.

Düğün ve benzeri özel günlerin yanı sıra İl içinde ve il dışında düzenlenen çeşitli platform ve etkinliklerde pişirdiği yemek çeşitleriyle Kızıltepe ve Mardin’in tanıtımına büyük katkı sunan ve sosyal aktiviteler gönüllerde taht kuran ünlü aşçı Hikmet Usta, “Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla Kızıltepe Engelliler Birliği üyelerini işlettiği kebap salonunda ağırladı.

Dünya Engelliler Günü nedeniyle engelli bireyleri mekânında misafir eden Hikmet Usta, engelli olmanın hayatın hiçbir yerinde engel olmadığını belirterek, “Engelli kardeşlerimize de bunu anımsatmaya çalıştık. Her insan bir engelli adayıdır, bunu da unutmamak lazımdır. Engelli kardeşlerimizin engellerini kaldırmaları için hep birlikte bir mücadele vermemiz gerektiğini inanıyoruz. Down sendromlu kardeşlerimizi de davet etmiştik ancak başka programda oldukları için bizim programa katılamadılar.” açıklamasında bulundu.

Kızıltepe Engelliler Birliği Spor Kulübü Derneği Başkanı İzzettin Akbaba, Kızıltepe Engelliler Gücü Spor Kulübü Derneği başkanı Yusuf Taşkın ve Kızıltepe Engelliler ile Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkanı Türkan Yılmaz Bahadur Hikmet Ölçer’in sağduyulu ve örnek davranışı ile ilgili olarak “ Bugün Kızıltepe’de bulunan 3 engelli derneğin üyeleri olarak değerli ustamız Hikmet Ölçer’in misafiri olduk. Her zaman sorumluğun bilincinde olan ve dezavantajlı gruplara desteğini esirgemeyen duyarlı davranış sergileyen ustamıza ve değerli çalışma arkadaşlarına teşekkür ederiz” şeklinde konuştular.