Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ğurs Vadisi turizme kazandırılacak

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Abdullah Şahin, Ğurs Vadisi’nin turizme kazandırılması amacıyla çalışma başlatacaklarını açıkladı.

Kaymakam Şahin, 16 Eylül Dünya Temizlik Günü nedeniyle Ğurs Vadisi’nde gerçekleştirilen çevre temizliği etkinliklerinde vadiye hayran kaldı. Şahin böylesine bir doğa harikasının Turizme kazandırılması gerektiğini belirterek bu konuda çalışma başlatacaklarını belirtti.

Mardin-Kızıltepe kara yolunun 7’nci kilometresinde bulunan ve akarsuyu, şelalesi, piknik alanları, su değirmenlerinin, yeşil ile mavinin buluştuğu ve doğal güzelliğiyle ziyaretçilerine farklı bir atmosfer yaşatan Ğurs Vadisini ‘Dünya Temizlik Günü’ etkinlikleri kapsamında ziyaret ederek vadide bir gezinti yapan Kızıltepe Kaymakamı/Belediye Başkan vekili Abdullah Şahin, vadinin bir doğa harikası olduğunu belirterek buraya yerli ve yabancı turist çekmek için bir çalışma başlatacaklarını söyledi. Eski su değirmenlerinde gezerek hakkında bilgi ve Ali Paşa köyünde bulunan Şelaleye de inen Kaymakam Şahin, bu doğal güzelliklerin Turizme kazandırılması amacıyla vadide neler yapabileceklerinin belirlenmesi için konuyla ilgili uzmanların bölgeyi inceleyerek bir proje hazırlamalarını isteyeceklerini ve bu doğrultuda çalışma başlatmayı hedeflediklerini ifade etti.

Proje kapsamında çevre düzenlemesinin yanı sıra ahşaptan yürüyüş yolları ve şelale bölgesinde hem setretmek hem fotoğraf çektirmek için bir camdan bir teras yapılması planlanmakta.