Son Dakika Haberler

Gazze yararına kermes

Gazze yararına kermes
Okunma : 48 views Yorum Yap

Mardin’in Artuklu ilçesinde eğitim hizmeti veren okullarda, İsrail’in saldırısı altındaki Gazze’deki Filistinliler yararına kermes düzenlendi.

Mardin merkez Artuklu ilçesinde ilk, orta ve liselerde okul, öğrenci ve veli işbirliği ile birçok okulda Gazze yararına kermes açıldı. Kermeste satılan yiyecek, içecek ve çeşitli ürünlerin geliri, Filistinlilere bağışlanacak.

Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, kermesin açıldığı Şehit Şeyhmus Demir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret etti. Okul Müdürü Şeyhmus Kılınç tarafından karşılanan Demir, kermes ile resim sergisini gezdi.

Kermesin açıldığı bir diğer noktalardan olan Hacı Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu’nda gazetecilere açıklamada bulunan kermes koordinatörü Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Fatih Akman, İsrail’in Gazze’ye saldırılarının devam ettiğini hatırlattı.

Akman, “Gazze’deki mazlum Filistin halkını yalnız bırakmamalıyız. Kudüs ve ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’yı da İsrail’in insafına terk etmemeliyiz. Okul yönetimi, öğrenci ve velilerimizin iş birliği ile açtığımız kermesten elde edeceğimiz geliri Filistinli kardeşlerimiz için kullanacağız.” dedi.

 

Kuzey amerika ülkesi meksika’yı alt üst eden ovidio guzman lopez’in abd’ye teslim süreci tamamlandı. Блог. انعقاد تفاهم‌نامه بیمه با اتحادیه‌های دامی کشور مجله خبری کشاورزی.