Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

DSP Genel Başkanı Aksakal Mardin’de

DSP Genel Başkanı Önder

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti var olduğu müddetçe, bir terör devletinin kurulmasına bu bölgede asla izin verilmeyecektir.” dedi.

Demokratik Sol Parti (DSP) Mardin İl Başkanlığı binası düzenlenen törenle açıldı. Açılışa DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’ın yanı sıra AK Parti Mardin İl Başkanı Vahap Alma, HÜDA PAR İl Başkanı İsmail Çevik ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılışın ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal, İsrail’in Gazze’ye yönelik gerçekleştirdiği saldırılara ve ‘Büyük Ortadoğu Projesi’ne dikkat çekti.

‘MARDİN, İNSANLIK TARİHİNİN ÖNEMLİ NOKTALARINDAN BİR TANESİDİR’
Demokratik Sol Parti’nin Mardin İl Başkanlığı binasının açılışı için kentte bulunduğunu dile getiren Genel Başkan Aksakal, “Bugün burada açılış için sizlerle birlikte olmaktan mutluluğumu belirterek sözlerimi paylaşmak isterim. Mezopotamya’nın kadim şehri bu masal şehirde gerçekten geçmişi tarihi başarılarla dolu bir milletin mensuplarıyız farklı milletin farklı dillerin farklı inançlardan insanların yüzyıllar boyunca bu kadim şehirde kardeşçe yaşadığını sadece biz değil tüm dünya biliyor. Fakat şöyle bir gerçek var ki; bu Mezopotamya bölgesi neredeyse dünya var olduğundan beri medeniyetlere beşiklik etmiş büyük medeniyetler kurulmuş, yıkılmış onlarca medeniyet bu topraklar üzerinde yaşamış ve insanlık tarihinin önemli noktalarından bir tanesidir.” dedi.

‘BU EMANETİ SONSUZA KADAR YAŞATACAĞIZ’
“Peki, neden Norveç’te İsveç’te savaşlar olmamış ve bu medeniyetler kurulmamış da bu topraklarda kurulmuştur.” diye soran Aksakal, şöyle konuştu:

“İşte bu topraklar dünyanın en önemli jeopolitik noktası, dünyanın en zengin bölgesi ve dünyanın en verimli coğrafyasına sahiptir. Küresel emperyalizm tarih boyunca bu topraklardan gözünü eksik etmemiş ve hala daha bugün yaşadığımız bugün ki sıkıntıların temelinde ‘Büyük İsrail projesi’ denilen ‘Büyük Ortadoğu Projesi’ olarak ortaya atılan yapının hayata geçirilmesi için buradaki insanları birbirine kırdırmaktan çekinmiyor. Demokratik Sol Parti olarak, bunu yaşayarak gören partilerden bir tanesiyiz. 2002 yılında Amerika’nın Irak’ı işgal etmek için Türkiye topraklarını kullanma talebine Bülent Ecevit o tarihte izin vermemişti. Oradaki insanlar bizim Müslüman kardeşlerimizdir. Onların bir tek damla kanı dökülmesine biz müsaade edemeyiz. İşte onun için Ecevit’i iktidardan uzaklaştırdılar. Daha sonra bugün ki iktidarda aradan geçen zaman diliminde gördü ki hadisenin tamamen gerçeği budur. Emperyalizmin bu bölgede yeni bir devlet yaratma niyetinde olduğunu gördükten sonra ki bunu biz 15 Temmuz hain darbe girişiminde daha çıplak bir şekilde yaşadık. Buna karşı Türkiye Cumhuriyeti devletinin kararlı ve dirayetli duruşuyla buna müsaade etmiyoruz. Ama bu emperyalist sistem duracak mı?’ derseniz, hayır! Durmayacak. İşte bugün Gazze’de yaşananlar oradaki Filistinli kardeşlerimizin yaşadıkları bu ortam bu savaş ortamı maalesef bunların kötü niyetlerinin birer göstergesidir. Ama ben şuna yürekten inanıyorum: Türkiye Cumhuriyeti Devleti var olduğu müddetçe bir terör devletinin kurulmasına bu bölgede asla izin verilmeyecektir. Bu bölgenin en aktif en etkin devleti olarak başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti gerekli olan her türlü tedbiri alacaktır. Buna yürekten inanıyoruz. Demokratik Sol Parti ve Cumhur İttifakı olarak da Mayıs ayında yapılan seçimlerde elde ettiğimiz kazanımları inşallah 31 Mart seçimlerinde yerel seçimlerle birlikte daha güçlü bir şekilde takip edeceğiz. Ve Türkiye devletinin sonsuza kadar yaşatılması yolunda büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bize verdiği bu emaneti sonsuza kadar yaşatacağız.”

‘CUMHUR İTTİFAKI OLARAK BAŞARILI SEÇİM SÜRECİ GEÇİRECEĞİMİZE İNANIYORUM’
31 Mart’ta yapılan yerel seçimlere de değinen Aksakal, “Biz DSP olarak; 14 ve 28 Mayıs seçimleri öncesinde küresel emperyalizmin terör unsurlarıyla birlikte gerek PKK/PYD gerek FETÖ terör örgütü yapılanması olabilir. Bunların eliyle Türkiye karıştırarak bölgemizde terör devleti yaratma projesine dur demek için birlikte hareket etme kararı aldık. Ve doğru bir karardır. Başarılı bir sonuç elde ettik. Belki toplumun belirli bir kısmı seçimler için yüzdeye vuracak olursak yüzde 52’si bunu gördü. Ve Cumhurbaşkanı olarak Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı seçti. 48’i görmemişti. Ama o 48’i de cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra gördü işin gerçeğini. Ve yerel seçimlerinde bu anlayış temelinde daha güçlü bir yapının ortaya çıkarılmasını sağlayacaktır. Ben inanıyorum ki Cumhur İttifakı yapısı ittifakı oluşturan partilerin bireysel başarıları yanında o partilerde ki kişilerin kişisel beklentileri üzerine değil, ittifakın başarısı üzerine bir strateji hayata geçirecek. Ve Türkiye de büyük bir çoğunlukla 1392 seçim çevresinin Cumhur İttifakı başarılı bir seçim süreci geçireceğine inanıyorum. Demokratik sol parti de bu yöndeki çalışmalarını tamamladı. Geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanımız ile de bunu görüştük. İnşallah bu başarıyı Mardin içinde hayata geçireceğiz.” diye konuştu.