Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mardin Umut Kervanı Suriye’deki yüzlerce yetim ve muhtaç aileye gıda kolisi dağıttı

Mardin merkez ve ilçelerinde

Mardin merkez ve ilçelerinde düzenli gerçekleştirdiği insani yardım faaliyetleriyle binlerce aileye umut olan Mardin Umut Kervanı Suriye’nin Rasulayn bölgesindeki yetim ve muhtaçlara umut oldu.

Kısa bir süre önce aynı bölgeye hayırseverlerin bağışlarıyla tedarik ettikleri bir tır kömürü Rasulayn bölgesinde kendi elleriyle dağıtan Mardin Umut Kervanı yetkilileri bu sefer hayırseverlerin bağışlarıyla aldıkları gıdayı yüzlerce pakete dönüştürdükten sonra Mardin’den Ceylanpınar’a götürdükten sonra  Ceylapınar’da başka bir araca naklettiler, araç Suriye’nin Rasulayn bölgesine geçtikten sonra gıdan orada dağıtılmasını sağladılar.

Yüzlerce paketin yüklü olduğu kamyonet Mardin Umut Kervanı önünden yola çıkmadan önce Eğitimci Mücahit Önen, tarafından bir basın açıklaması yapıldı.

Yapılan açıklamada Önen, “Allah’a hamd olsun ki Mardin Umut Kervanı olarak insani yardım faaliyetlerine her geçen gün bir yenisini ekliyoruz. Bu mübarek üç aylarda yetim ve muhtaçların derdiyle dertlendiğimiz için Allah’a ne kadar hamd etsek, şükretsek az olur.

Malumunuz zorlu kış şartlarından Suriye’nin farklı bölgelerinde kardeşlerimiz adeta yaşam mücadelesi veriyorlar. Umut Kervanı olarak hem soğukla hem de açlıkla mücadele etmek, onların dertlerine derman olmak için bir süredir yoğun faaliyet içindeyiz. Bu çerçevede Mardin Umut Kervanı olarak hayırseverlerimizin bağışlarını bir kömür tırı olarak Rasulayn bölgesindeki yetim ve muhtaç kardeşlerimize kendi elimizle ulaştırdık.   İdlip’deki çadır kentlerdeki kardeşlerimize de Umut Kervanı tarafından giyim, gıda, battaniye ve un ulaştırıldı. Bu gün de yine hayırsever kardeşlerimizin emanetleri olan bağışlar yüzlerce aileye umut olması temennisiyle gıda paketi olarak Rasulayn bölgesinde dağıtılacak. Rabbim hayırseverlerimiz için, insani yardım sahasında koşturan üye ve gönüllülerimiz için kabul buyursun.

On bir ayın sultanı Ramazan’a doğru gittiğimiz bu iyilik, bereket, rahmet mevsiminde yardım etmeye imkânı olan hayırseverler ile yetim ve muhtaç kardeşlerimiz arasında köprü olmaya devam edebilmemiz için gelin bu üç ayları iyilik, infak ve sadakalarımızı artırmak için fırsata çevirelim. Unutmayınız ki Umutla Yolunuzu Gözleyenler Var. Allah’a emanetsiniz” dedi.

Gıda kolileri Suriye’nin Rasulayn bölgesine geçmesi için başka bir araca yüklenirken yapılan çalışmayla ilgili Mardin Umut Kervanı Başkanı Fatih Akman, “İnsani yardım faaliyetinde bulunan bir dernek olduğumuz ve hayırseverlerin bağışlarını yetim ve muhtaçlara teslim ettiğimiz için, hayırseverlerin desteğiyle yetim ve muhtaçlara umut olduğumuz için mutluyuz.  Allah’ın izniyle hayırseverlerin bağışlarıyla tedarik ettiğimiz bu gıda paketleri sayesinde bizi umutla bekleyen yüzlerce ailenin yüzünü güldüreceğiz. Hayırsever ağabeylerimiz kardeşlerimiz bize ulaştıkları müddetçe biz de onların destekleriyle yetim ve muhtaçlara ulaşacağız inşallah.” dedi.

Akman, “Bu çalışmada katkısı bulunan hayırseverlere teşekkür ediyorum, Allah bu iyilikte katkısı ve emeği olanlar için cennet olarak yazmasını ümit ediyorum.” diyerek hayırseverlere teşekkür etti.