Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mardin Spor Yönetimi’nden transfer açıklaması

Mardin 1959 Spor Yönetim

Mardin 1959 Spor Yönetim Kurulu, bazı sosyal medya hesaplarından transferler hakkında yapılan eleştirelleri ilişkin yazılı bir açıklama yapıldı. 

Kulübün sosyal medya hesaplarında paylaşılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Sevgili taraftarlarımız, Mardin 1969 Spor’u en güzel şekilde temsil ettiğimizin kimsenin şüphesi olmasın. Sezonu şampiyonlukla bitirdikten hemen sonra bir transfer komitesi kurup teknik direktörümüz Cevdet Uzunköprü raporları doğrultusunda transfer çalışmalarımıza başladık. Transfer piyasasında çok büyük rakamların konuşulduğu bir ortamda kendi bütçemize uygun, takımımıza katkı sunacak olan futbolcuları transfer etmeye çalıştık. Malumunuz, her istediğiniz futbolcuyu almanız için ilk önce futbolcunun istediği rakamı verip ve kendisine iyi bir imkân sunmak gerek. Bunu gerçekleştirmek için çok büyük bir bütçeniz olması gerekiyor. Bu da sadece yönetime bırakılmamalı.

Bugün Süper Lig’de 4 büyükler bile sponsorlar olmasa istedikleri transferleri yapamaz. Maalesef Mardin’de iş insanlarımızdan istediğimiz  desteği birkaç kişi haricinde göremiyoruz. Sayın Valimiz Mahmut Demirtaş’ın desteğini de her zaman yanımızda görüyoruz. Ancak bu takım şehrin takımıdır. Sadece bu yönetimin değildir. Herkes elini taşın altına koymalı. Böylece yönetimin eli güçlenecek ve transfere daha büyük bütçeler ayrılabilecek.

Şuan kendi bütçemize göre karakterli, takımımıza fayda sağlayacak transferler yapıyoruz. Tabi eleştiriler olacak ama ekonomik gerçeği de göz önünde bulundurmak gerekiyor. Bu takım sadece  Rıdvan Aşar, Rıdvan Aktürk ve yönetimin takımı değil. Mardin 1969 Spor nüfusu bir milyonu bulan kadim bir şehrin takımıdır.  Şunu da üzülerek belirtmek isterim ki a takımımızın tesisi bile çok yetersiz kalıyor. Alt yapımız için tesisimiz yok, antrenman sahalarımız yok. 1975’ten kalan stadyumda ve suni çimde antrenmanlarımızı yapıp maçlarımızı oynuyoruz. Takım otobüsümüz bile yok. Maalesef yıllardır Mardin spor sayesinde kendi ismini duyuranlar transfer haricinde bu kulübe bir şey kazandırmamış. Sadece transfer yaparak istediğiniz yerde kalıcı olamaz ve hedeflerinizi büyütemezsiniz. Mardin 1969 Spor’un büyümesi için tesislere, modern stadyuma ihtiyacı vardır.

Şehir olarak bu takıma sahip çıkılmalı. Şehrimizin takımını daha farklı yerlere taşımak, gençlerimizin umutlarını yeşertmek için bu şehirden ekmek yiyen herkes maddi ve manevi desteğini sergilemeli.”