Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Nurdağı’na görevlendirilen Mardin Valisi Demirtaş, çalışmaları yerinden inceliyor

Gaziantep’in Nurdağı ilçesine kriz

Gaziantep’in Nurdağı ilçesine kriz yönetimi için görevlendirilen Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, sahada devam eden çalışmaları yerinde inceliyor.  

Mardin eski Milletvekili Süleyman Bölünmez, Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 7,6 şiddetli depremin ardından Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde Bölünmez Grup Yönetim Kurulu adına kurduğu seyyar mutfakta, her gün 6 bin depremzedeye sıcak yemek ulaştırmaya devam ediyor.

Bölünmez, Kahramanmaraş’ta da 12 Şubat Polis Merkezi yakınlarında kurduğu seyyar mutfak, depremzedelere hizmet vermeye devam ediyor.

Tam teşekküllü mutfakta her gün üç ayrı öğünden uç çeşit sıcak yemeği depremzedelere ulaştırdıklarını kaydeden Bölünmez, şöyle dedi:

“Asrın felaketiyle büyük bir can ve mal kaybına neden olan depremin ardından Bölünmez Grup olarak depremzedelerimize yardım elini ulaştırmak için AFAD ve Kızılay’la görüştükten sonra ihtiyaç duyulan sıcak yemek için çalışmalarımıza başladık. Seyyar mutfaklarımızı belirtilen noktalara konumlandırdıktan sonra 12 kişilik ekibimizle depremin ardından depremzedelerimize, yardım ekiplerine ve kolluk kuvvetlerimize sıcak yemek ulaştırmaya devam ediyoruz. Bölgeye sevk ettiğimiz iş makinelerimiz de sahada çalışamaya devam ediyor. Sosyal sorumluluğumuz ve insani görevimize imkânlarımızı seferber ederek yerine getirmeye devam ediyoruz. Allah, ülkemizi ve milletimizi böylesi büyük affet ve felaketlerle bir daha karşı karşıya bırakmasın.”