Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diken ve yabani otlardan yakınlarının mezarına ulaşamayan vatandaştan sitem: “Mezarlıklar bakımsız, yetkililer nerede?”

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde bayram

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde bayram arifesi nedeniyle mezarlıklara giden vatandaşlar, mezarlığa giden yolların ve mezar üstlerinin diken ve yabani otlarla kaplanmasına tepki gösterdi.

Kızıltepe ilçesinde bulunan Büyükşehir Belediyesine ait Turgut Özal Mahalle mezarlığında mezarlar arasındaki boşluk ve yollar ile mezarları kaplayan yabani diken ve otlar nedeniyle Bayram arifesinde yakınlarının mezarını ziyaret etmek için mezarlığa giden aile fertleri mezarlarını bulmakta zorluk çekti.

Vatandaş mezarına ulaşmak için diken ve otları yerinden sökerek mezarına ulaşmaya çalışırken bir kısmı ise yoğun dikenleri sökemediği için ateşe verdiği görüldü.

Mezarlıklara giden vatandaşlar, gördüğü manzara karşısında Büyükşehir belediyesinin en azından bayram arifesinde bir temizlik ve bakım yapmasını gerektiğine söyleyerek bunun sorumsuzluk olduğunu belirtip tepki gösterdi.

Mezarına ulaşmak için yoluna çıkan kurumuş yabani otları yerinden sökerek yol açmaya çalışan Nurettin Coşkun adlı vatandaş da ailesiyle aile büyüklerinin mezarını ziyaret etmeğe geldiklerini ancak kurumuş otların her tarafı kapladığı için mezarlarını zor bulduklarını belirterek, otları yerinden sökerek kendilerine yol açtıklarını belirterek, “yetkililerin mezar temizliklerini bayram arifesinden önce yapmış olmaları gerekiyordu” dedi.