Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mardin’de şehit aileleri ve gaziler onuruna iftar yemeği verildi

Mardin Valiliği; şehit yakınları,

Mardin Valiliği; şehit yakınları, gaziler ve aileleri onuruna iftar yemeği programı düzenledi.

Bir otelde düzenlenen iftar yemeği programına; Vali Mahmut Demirtaş, Hanımefendi Beyhan Demirtaş, Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turhan, 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hikmet Yokarıbaş, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral İdris Tataroğlu, Vali Yardımcıları, İl Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen, Artuklu Belediye Başkanı Mehmet Tatlıdede, kamu kurum ve kuruluşlarının il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, şehit yakınları, gaziler ve aileleri katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan ve yemek duası ile devam eden programda konuklarıyla yakından ilgilenen Vali Demirtaş ile Hanımefendi Beyhan Demirtaş, masaları tek tek gezip, şehit aileleri, gaziler ve ailelerinin hal hatırlarını sorarak yakından ilgilendi, bir süre onlarla sohbet etti.

Vali Demirtaş, İftar programı öncesinde yaptığı konuşmasında, bu yıl ramazan ayını Kahramanmaraş’ta yaşanan depremler sebebiyle ülke ve millet olarak yoğun duygular içerisinde idrak ettiklerini belirtti.

Ramazan ayının yardımlaşma, dayanışma, birlik ve beraberlik gibi hasletlerini bizatihi hissettiklerini ve yaşadıklarını vurgulayan Demirtaş, “Aşımızı, ekmeğimizi, evimizi, ocağımızı, harçlığımızı, iaşemizi afet bölgesindeki kardeşlerimizle paylaşıyor, onların acılarını dindirmeye gayret ediyoruz. Ne mutlu bizlere ki acıda da kederde de et tırnak misali bir ve beraber olmayı başaran böylesine yüce gönüllü bir milletin mensuplarıyız. Acıların paylaşıldıkça azaldığını, sevinçlerin paylaşıldıkça çoğaldığını bilen büyük bir milletiz.” ifadelerini kullandı

Acıları devlet ve millet ele ele vererek üstesinden geleceklerini dile getiren Demirtaş, “Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yaralarımızı hep beraber saracak, asrın felaketinin izlerini hep birlikte sileceğiz. Buradan bir kez daha depremlerde hayatlarını kaybeden kardeşlerimize rabbimden rahmet diliyorum. Geride bıraktıkları yakınlarına ve aziz milletimize sabırlar, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum” dedi.

Şehitlik ve gazilik mertebesinin önemine değinen Demirtaş, şehitlerin emaneti ve gözlerini kırpmadan vatan uğrunda çarpışan gazilerle bir araya gelmenin onurunu yaşadığını belirtti.

“Devlet millet her daim yanınızda duracak, dertlerinize derman olacağız”

Bu coğrafyanın vatan, millet, bayrak ve mukaddesat uğrunda can feda edenlerin yurdu olduğunu aktaran Demirtaş, şunları söyledi:

“Dolayısıyla bugün bizlere düşen görev, her bir karışı aziz şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış bu vatanı ve onların hatıralarını, asla çiğnetmemektir. Ülkemiz ve milletimiz üzerine oynanmaya çalışılan tüm oyunları bertaraf etmek; istiklalimize ve istikbalimize göz dikenlere birlik ve beraberlikle en güzel cevabı vermektir. Bu yolda en başta bu toprakları bizlere vatan yapanların yakınlarına Valiliğimiz ve Büyükşehir Belediyemiz olarak layıkıyla hizmet edeceğiz. Sizlerin acılarını hafifletecek, yaşamlarınızı kolaylaştıracak çalışmaları yapmaya önümüzdeki dönemde de devam edeceğiz. Devlet millet her daim yanınızda duracak, dertlerinize derman olacağız. Bu aziz vatana evlatlarını armağan eden şehit yakınlarımıza ve gözünü budaktan esirgemeyen kahraman gazilerimize ne yapsak azdır. Sizlere hizmet etmek bizim boynumuzun borcudur.”

İftarın ardından İl Müftüsü Ali Hayri Çelik tarafından yapılan dua ile program sona erdi.