Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mardin genelindeki mezarlıklarda çalışmalar devam ediyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi, kent

Mardin Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde mezarlık alanlarının korunması ve defin işlemlerinin daha sağlıklı yapılması için bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Mezarlıklar Müdürlüğü, kent merkezi, ilçe merkezleri ile tüm kırsal mahallelerde bulunan mezarlıkların zarar görmemesi, mezarların korunması, defin işlemlerinin dini vecibelere göre sağlıklı yürütülmesi için sıkı bir şekilde çalışmalarını yürütüyor.

Bu kapsamda; Kırsal mahalle ortamında bulunan küçük ve büyük baş hayvanların mezarlık alanına girişini engellemek için, mezarlık etrafına gerekli görülen imalat neticesinde; beton direkli tel çit, beton duvar veya taş duvar imalatı ile etrafı kapatılmaktadır.

Mezarlık etrafının kapatılması, defin işlemlerinin daha sağlıklı yapılması, mevcut Mezarlık parsel alanı koruma altına alınarak, ileride mezarlık parselinin başka amaçlar için (ev yapılması gibi) kullanılmasını engellemek, böylelikle mevcut mezarlık alanları koruma altına alınıyor.

Muhtarlıklardan gelen talepler doğrultusunda programa alınan mezarlıklar işlem ve çalışmaların ardından vatandaşlara teslim ediliyor. Bu kapsamda kent genelinde 103 mezarlık vatandaşlara teslim edildi.