Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

DEVA Partisi il başkanlığına atama

Milletvekili aday adayı olmak

Milletvekili aday adayı olmak için il başkanlığından istifa eden Av. Mesut Aydoğan’ın yerine Deva Partisi Genel Merkezi tarafından bir atama gerçekleşti.

İl yönetiminde başkan yardımcısı olan Kadri Kerimoğlu, partinin yeni il başkanı oldu.

Kerimoğlu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Öncelikle hepinizi sevgiyle selamlıyorum.

14 Haziran 2023 tarihli genel seçimler için 28. dönem milletvekili aday adaylığı nedeniyle istifa eden
eski il başkanımız Sn.Mesut Aydoğan’ın yerine geçecek yeni il başkanı için birçok ilde olduğu gibi Mardin’de de titiz,yoğun ve hummalı araştırmalar ve çalışmalar yapılmıştır.

Bu çalışmaların nihayetinde il başkan vekilimiz, ilçe başkanlarımız, il ve ilçe teşkilat üyelerimizin isteği ve desteği
Genel Başkanımız Sn. Ali Babacan ve genel başkan yardımcılarımızın tensip ve onaylarıyla daha önce başkan yardımcılığı görevini üstlendiğim partimizin bundan sonraki süreçte Mardin il başkanlık görevine atanmış bulunmaktayım.

Bu vesileyle bana bu görevi tevdi eden başta genel başkanımız Sn.Ali Babacan’a teşkilat işleri başkanımiz Sn.Sadullah Ergin’e, genel başkan yardımcılarımıza, il başkan vekilimiz Sn.İbrahim Zamur’a ve ilçe başkanlarımıza teşekkürlerimi arz ediyorum.

YENİ VE ETKİLİ BİR MUHALEFET ANLAYIŞI GETİRECEĞİZ.

Yeni yönetim ve oluşumumuzla yerelde yeni,planlı, ayakları yere basan,daha etkili bir muhalefet anlayışıyla doğru bir iş yapıldığında “Doğru!” diyebilecek siyasi ahlâka sahip olduğumuzu, yapılacak her türlü yanlışın karşısında en gür sesle ve dimdik duracağımızı belirtmek isterim.

Güzide kentimiz Mardin’in konfor ve huzur alanını daha da artırıp şehrin belleğinden “sahipsizlik” kavramını sonsuza dek silmek düşüncesindeyiz.

Yıllardır “taşı beyaz bahtı kara” sözüyle öğrenilmiş çaresizliğe sürüklenen Mardin’imizin makus talihini hep birlikte yenecegimize inanıyorum.

Bu vesiyle Sayın Genel Başkan Ali Babacan Beyefendi’ye tekrar saygılarımı arz ediyor,siz değerli basın mensuplarımıza çok teşekkür ediyorum.”