Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bir babanın yardım çığlığı

Engelli 4 çocuğundan birinin

Engelli 4 çocuğundan birinin 6 aydır Dicle Üniversitesi Hastanesi’nin yoğun bakım servisinde tedavi gördüğünü ve tedavisinde kullanılan ilaçların devlet tarafından karşılanmadığını belirten Mardinli baba Orhan Öncü, ilaçların temini noktasında yetkililerin yardımını bekliyor.

Mardin’in Artuklu ilçesinde ikamet eden Orhan Öncü (50), , 4’ü engelli 6 çocuğunu hayata bağlamak için geçim mücadelesi veriyor. Yaşları 14 ile 25 arasında değişen 4 engelli çocuğundan biri olan 14 yaşındaki Rojhat’ın ağır hastalık geçirdiğini ve bu yüzden 6 aydır Dicle Üniversitesi Hastanesi’nin yoğun bakım servisinde tedavi gördüğünü belirten baba Öncü, çok zor günler geçirdiğini ifade ediyor.

Hastanede tedavi olan çocuğu için sürekli Diyarbakır’a gidip gelmek zorunda olduğunu, bunun yanında yurt dışından getirtilen ilaçların parasını ödemede zorluklar çektiğini dile getiren Öncü, yetkililere ‘Sesimizi duyun’ diye feryat ediyor.

ZOR GÜNLER GEÇİRİYOR

Devletten sadece 1 engelli çocuğu için aldığı maaşın çocuklarının gıda ihtiyacına bile karşılamadığını ileri süren Öncü, bunun yanında sağlık giderlerinin belini iyice büktüğünü ifade etti.

Öncü, “Devletim bir çocuğuma maaş veriyor ama diğerlerine maaş çıkaramadım. 6 aydır bir çocuğum yoğun bakımda, tedavisinde kullanılan ilcaları hastane karşılamıyor, bu yüzden cebimizden ödemek zorunda kalıyoruz. 6 aydır durum böyle, artık takatimiz kalmadı, gücümüz kalmadı, ne yapacağımı bilemiyorum. Diyarbakır’a gidince perişan oluyoruz. Devlet yetkililerden yardım bekliyoruz, engelli 3 çocuğum evde, onlara bakan yok. Ne yapacağımızı bilemiyoruz. Çok zor günler geçiriyoruz. Malım, mülküm de yok. Doktorlar hastanı ‘Ankara, İzmir, İstanbul gibi yerlere götür’ diyor. Buralarda da devlet hastaneleri sevki kabul etmiyor, özele verecek paramız da yok. Lütfen bize yardım elini uzatın.” dedi.