Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Tarihi kentin semalarını süsleyen hazine: Güvercinler

Semayı süsleyen güvercin tutkusunun

Semayı süsleyen güvercin tutkusunun kendisine babasından geçtiğini belirten Ercan Topal, güvercinsiz bir Mardin’in düşünülemediğini söyledi.

Mardin semalarından eksik olmayan güvercinler, sahipleri için de adeta bir tutkuya dönüşmüş durumda… Bu tutkuya kapılan ve sermayesinin büyük bir bölümünü güvercinlere harcayan Ercan Topal, beslediği güvercinler evine sığmayınca sahibi olduğu dükkânını da boşaltarak güvercinlere tahsis etti.

Güvercinleri satmak için merak ve tutkusu için baktığını dile getiren Topal, güvercin beslemenin çok zahmetli bir iş olduğunu ifade etti. Güvercin beslemenin bağımlılık yaptığını kaydeden Topal’ın en büyük korkusu ise bu merak ve tutkusunun çocuklarına da buluşması…

Altı yaşından beri haşir neşir olduğu güvercinlere duyduğu sevginin kendisine babasından geçtiğini belirten Topal, güvercinsiz bir Mardin’in düşünülemediğini söyledi.

Topal, “Benim dedem, amcalarım ve babam güvercin besliyordu. Bu merak bize de geçince bizde beslemeye başladık. Tabi bizler merakımızdan besliyoruz, satmak için değil. Evde 200, dükkânda da 50 tane oyun kuşu olan taklacı güvercin besliyorum. Bizim hobimiz de budur.” dedi.