Son Dakika Haberler

Tarihi kentin semalarını süsleyen hazine: Güvercinler

Tarihi kentin semalarını süsleyen hazine: Güvercinler
Okunma : 15 views Yorum Yap

Semayı süsleyen güvercin tutkusunun kendisine babasından geçtiğini belirten Ercan Topal, güvercinsiz bir Mardin’in düşünülemediğini söyledi.

Mardin semalarından eksik olmayan güvercinler, sahipleri için de adeta bir tutkuya dönüşmüş durumda… Bu tutkuya kapılan ve sermayesinin büyük bir bölümünü güvercinlere harcayan Ercan Topal, beslediği güvercinler evine sığmayınca sahibi olduğu dükkânını da boşaltarak güvercinlere tahsis etti.

Güvercinleri satmak için merak ve tutkusu için baktığını dile getiren Topal, güvercin beslemenin çok zahmetli bir iş olduğunu ifade etti. Güvercin beslemenin bağımlılık yaptığını kaydeden Topal’ın en büyük korkusu ise bu merak ve tutkusunun çocuklarına da buluşması…

Altı yaşından beri haşir neşir olduğu güvercinlere duyduğu sevginin kendisine babasından geçtiğini belirten Topal, güvercinsiz bir Mardin’in düşünülemediğini söyledi.

Topal, “Benim dedem, amcalarım ve babam güvercin besliyordu. Bu merak bize de geçince bizde beslemeye başladık. Tabi bizler merakımızdan besliyoruz, satmak için değil. Evde 200, dükkânda da 50 tane oyun kuşu olan taklacı güvercin besliyorum. Bizim hobimiz de budur.” dedi.

Kuzey amerika ülkesi meksika’yı alt üst eden ovidio guzman lopez’in abd’ye teslim süreci tamamlandı. — стоимость ссылки начинается от 42 грн. کارگروه وزارت جهاد برای آفات نخل‌های جنوب کرمان تشکیل می‌شود.