Son Dakika Haberler

Mardin’de ilk iftar depremzedelerle yapıldı

Mardin’de ilk iftar depremzedelerle yapıldı
Okunma : 46 views Yorum Yap

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Ramazan ayının ilk iftarını Kasımiye Erkek Öğrenci Yurdu’nda misafir edilen depremzede vatandaşlarımızla açtı.

İftar öncesi Kur’an-ı Kerim tilaveti ve iftar duası ile başlayan programda bir konuşma yapan Vali Mahmut Demirtaş, Ramazanın birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma ayı olduğunu vurgulayarak bu ayda Mardin’de birlik ve dayanışma göreceklerini söyledi.

6 Şubat tarihinde 11 ilde çok büyük bir felaketle karşı karşıya kaldığına değinerek depremlerde yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyen Vali Demirtaş, depremzede vatandaşlarımıza hitaben sürdürdüğü konuşmasında şunları söyledi:

“Asrın felaketi dediğimiz depremle karşı karşıya kaldık. İnsanlarımızı kaybettik, acılarımız var. Mardin Valisi olarak;  tüm personelim, Büyükşehir Belediyesi, emniyetimiz ve jandarmamız ile sizleri burada misafir edeceğiz. Hep yanınızda, hizmetinizde olacağız. Burada kaldığınız sürece sizin rahat edebilmeniz için elimizden gelen tüm gayreti sarf edeceğiz. Özellikle bunu bilmenizi istiyorum. Hepinize hayırlı Ramazanlar diliyorum.”

Programın ardından Vali Demirtaş ve eşi hanımefendi Beyhan Demirtaş, masaları tek tek gezerek depremzede vatandaşlarımızla sohbet etti, taleplerini dinledi.

Programa; İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral İdris Tataroğlu, Emniyet Müdür Mahmut Karabulut, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen, Gençlik ve Spor İl Müdürü Beytullah Birlik, İl Müftüsü Ali Hayri Çelik ile Büyükşehir Belediyesinin bazı daire başkanları katıldı.

Vali Demirtaş, Ramazan ayı boyunca her gün il genelinde misafir edilen depremzede vatandaşlarımızla iftar sofrasında buluşmaya devam edecek.

Have a luxury experience in puerto vallarta. Last minute center parcs les ardennes boek met flinke korting last minute deals. Mt kuring gai motel, hornsby australia 2023 | tours to go.